R5 3500X sistemde GTA 5 anlık FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

PoseidoN_T

Centipat
Daha fazla  
MSI RTX 2060 Gaming Z, R5 3500X, Gigabyte S2H, Ripjaws 2x8 3200MHz, Kingston A2000 sistemim bu şekilde.
V-Sync açıp 144 FPS alıyorum. Ama FPS'im anlık olarak 100, 90, 80 civarına düşüyor ve takılmalar meydana geliyor. Bu FPS dropu nasıl çözebilirim?

Anakart Gigabyte S2H rev1 olarak geçiyor. Ayrıca ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 1036466

Anakartın direk özelliklerini atayım daha iyi olur.

Hocam anakartınız bu sanırım.
F61a sürümü beta olduğu için F60 sürümünü indirmeniz daha iyi olacaktır.
BIOS'u güncellemek içinse şu videoyu ve rehberi sonuna kadar izleyip okuyun hocam.
Ayrıca bu işlem için flash belleğe ihtiyacınız var. Bu flash belleğide FAT32 dosya sistemi olarak biçimlendirmeniz gerekiyor. Bu işlem videoda anlatılıyor ve videoda kullanılan programıda buradan indirebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam anakartınız bu sanırım.
F61a sürümü beta olduğu için F60 sürümünü indirmeniz daha iyi olacaktır.
BIOS'u güncellemek içinse şu videoyu ve rehberi sonuna kadar izleyip okuyun hocam.
Ayrıca bu işlem için flash belleğe ihtiyacınız var. Bu flash belleğide FAT32 dosya sistemi olarak biçimlendirmeniz gerekiyor. Bu işlem videoda anlatılıyor ve videoda kullanılan programıda buradan indirebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bendeki anakart V1 bir de anakartı F60'a güncel gösteriyor.
Buldum ama F61A'ya güncelle miyim mi?

Son düzenleme:
Bendeki anakart V1 bir de anakartı F60'a güncel gösteriyor.

Buldum ama F61A'ya güncelle miyim mi?

Hocam o kısımda benim de biraz kafam karıştı. Revizyon numaranız (1.0). V1 modelinin revizyon numarası ise (1.x). Yani sizin anakartınızın revizyon numarası V2 ile uyuşuyor V1 ile değil. Bu yüzden V2'yi gönderdim. Eğer elinizde anakartın kutusu bulunuyorsa ordanda kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Gigabyte anakartların BIOS sürümlerinde harf olması beta sürüm olduğu anlamına geliyor. Yani F61a sürümünü yüklerseniz henüz tamamlanmamış bir sürümü indirmiş olursunuz ve bu yüzden stabil çalışmama ihtimali olur. Tavsiyem F60'ı indirmeniz.

Hocam o kısımda benim de biraz kafam karıştı. Revizyon numaranız (1.0). V1 modelinin revizyon numarası ise (1.X). Yani sizin anakartınızın revizyon numarası V2 ile uyuşuyor V1 ile değil. Bu yüzden v2'yi gönderdim. Eğer elinizde anakartın kutusu bulunuyorsa oradanda kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Gigabyte anakartların BIOS sürümlerinde harf olması beta sürüm olduğu anlamına geliyor. Yani F61a sürümünü yüklerseniz henüz tamamlanmamış bir sürümü indirmiş olursunuz ve bu yüzden stabil çalışmama ihtimali olur. Tavsiyem F60'ı indirmeniz.

Anladım F60a güncelleyeceğim. Çok teşekkür ederim.

Anladım F60a güncelleyeceğim. Çok teşekkür ederim.
Rica ederim hocam. Sürümü indirip flash belleğinize atmadan önce Flash belleğinizi Kingston Format Utility ile FAT32 dosya formatında biçimlendirmeniz gerektiğini tekrar belirtmek istiyorum. Çünkü bu işlem videoda BIOS ekranına girildikten sonra söyleniyor.

Rica ederim hocam. Sürümü indirip flash belleğinize atmadan önce flash belleğinizi Kingston format Utility ile FAT32 dosya formatında biçimlendirmeniz gerektiğini tekrar belirtmek istiyorum. Çünkü bu işlem videoda BIOS ekranına girildikten sonra söyleniyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı