R5 3500X sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

xSchwarz

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill 2x8GB 3000MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Crucial 240 GB
Ekran kartı
NVIDIA XS Ventus OC GTX 1650
Anakart
A320M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Öncelikle hayırlı hafta sonları.
2 gün önce PC'yi formatladım, 1-2 gün içinde toplamda 4 kere mavi hata verdi. Nedenini bilmiyorum.
Minidump dosyalarını paylaşıyorum. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Öncelikle hayırlı hafta sonları.
2 gün önce PC'yi formatladım, 1-2 gün içinde toplamda 4 kere mavi hata verdi. Nedenini bilmiyorum.
Minidump dosyalarını paylaşıyorum. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekran kartı driver sorunu var. Mevcut driverı sil, NVIDIA'nın sitesinden, en güncel WHQL ibareli sürücüyü indir.
Anakart BIOS'unu güncelle.
HDTune ile Quick Scan kapalı olmak üzere, disklere Error Scan yap. Health sekmesini paylaş.

Son düzenleme:
Ekran kartı driver sorunu var. Mevcut driverı sil, NVIDIA'nın sitesinden, en güncel WHQL ibareli sürücüyü indir.
Anakart BIOS'unu güncelle.
HD Tune ile quick scan kapalı olmak üzere, disklere error scan yap. Health sekmesini paylaş.

Driver güncelledim, anakartı güncelledim SFC filan yaptımda bu HD Tune ile nasıl yapacağım. HD Tune indirdim scan yaptım hepsi yeşil bir sorun gözükmüyor hard disk healt %99 SSD %96

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• harddsk.png
    harddsk.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 40
  • SSD.png
    SSD.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 20
Güç Seçeneklerinden "Hızlı Başlatma"yı devre dışı bırak muhtemelen bir daha hata vermeyecek. Aynı işlemci ile benzer minidump raporlarını ben de alıyordum.

HDD'de bir sorun yok, SSD'de bir sorun gözüme çarptı.
Ek olarak çok fazla unknown attributes var, Crucial Storage executive yükleyip, SSD'nin health sekmesini yeniden paylaşır mısın? Tam emin olmak istiyorum.

Buyurun üründe donanımsal bir hata mı var acaba? Yazılım hatası var galiba

Dosya Ekleri

• 42342.png
    42342.png
    94,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Firmware Error yazıyor evet. SSD'nin yazılımsal bir hatası var ben de öyle anladım. Ona bastığınızda ne çıkıyor? SMART değerlerini yeniden paylaşır mısın SSD için?

Firmware Error yazıyor evet. SSD'nin yazılımsal bir hatası var ben de öyle anladım. Ona bastığınızda ne çıkıyor? SMART değerlerini yeniden paylaşır mısın SSD için?
O Firmware nasıl yükleyeceğim updatesten mi girip tıklayacağım o yazıya? Data bulunmuyor lakin hdd de smart girince değerleri çıkıyor Updates'e girince yazdığı yazı bu

Drive detail is not available​

Drive Drive0 details cannot be retrieved at this time.
Reason: Command aborted by the drive

Dosya Ekleri

• fghfgh.png
    fghfgh.png
    118 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri
Yukarı