R5 3500X sistemde OC yapılmıyor

eneskrlk

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi geceler dilerim.
Henüz 2 aylık bir sistemim var. CPU olarak, R5 3500X kullanıyorum. Geçen ay sanırsam yanlış olmasın, 4GHz olarak overclock yaptım bir sorunla karşılaşmadım. Dün ise, BIOS güncellemek adına, yeni bir versiyon var mı diye baktım ve olduğunu gördüm. İndirdim, güncellememi yaptım ve BIOS ayarlarımın sıfırlandığını gördüm. Sonrasında overclock yaparkenki ayarlarımı tekrar girdim, sistemimi yeniden başlattım fakat, hala işlemcimin 3.6GHz'de çalıştığını gördüm. Tekrar BIOS'a döndüm ve orada yaptığım ayarlamaların durduğunu gördüm. Fakat sistemde 3.6GHz olarak gözüküyor. Bunun sebebi nedir? AIDA64 programında durum normal gözüküyor ve diğer ekran görüntülerini de atacağım.

Dosya Ekleri

• Ekan Alıntısı.PNG
    Ekan Alıntısı.PNG
    5,7 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Alınsı.PNG
    Ekran Alınsı.PNG
    55,3 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Alıtısı.PNG
    Ekran Alıtısı.PNG
    68 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın modeli nedir? Ve en güncel BIOS sürümü, en iyi BIOS sürümü değildir! Eski BIOS sürümüne dönebilirsin.

Anakartın modeli nedir? Ve en güncel BIOS sürümü, en iyi BIOS sürümü değildir! Eski BIOS sürümüne dönebilirsin.

Evet bunu tecrübe ederek öğrenmem gerekti sanırım. Anakartım: Gigabyte B450M S2H v2. nasıl eski sürüme dönebileceğim hakkında bilgi verebilir misiniz? Veya forumda konu var ise rica etsem bağlantısını yollayabilir misiniz?

Evet bunu tecrübe ederek öğrenmem gerekti sanırım. Anakartım: Gigabyte B450M S2H v2. nasıl eski sürüme dönebileceğim hakkında bilgi verebilir misiniz? Veya forumda konu var ise rica etsem bağlantısını yollayabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu bios ayarlarını sıfırlamak için. Bizim konuda istediğimiz bios sürümü ile alakalı.
Bu arada sorunun çözümü de cidden bios sürümünü geri yüklemek oldu. Gigabyte anakart kullanıcısıyım dediğim gibi, sitesinden eski sürümünü indirip tıpkı sürüm günceller gibi eski sürümü yüklüyorsunuz ve sorun çözülüyor. Bu kadarmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı