R5 3500X sisteme Windows 11 yüklenmeli mi?

WorrySup

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. PC özelliklerim:
  • Anakart: BIOSTAR B450MH
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X
  • Ekran Kartı: Palit GeForce GTX 1650
  • RAM: Crucial Ballistix 8x2 3200 MHz
  • SSD: Netac N600 256 GB
  • HDD: WD 1 TB

Sizce performans düşüşü yaşar mıyım Windows 11'e geçersem? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 3200G'e geçerken bile düşünmedim. FPS'ler aynı bile olsa %1 low'da FPS artıyor, yani oyun akıcılaşıyor.

Arkadaşlar merhaba. PC özelliklerim:
  • Anakart: BIOSTAR B450MH.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
  • Ekran kartı: Palit GeForce GTX 1650.
  • RAM: Crucial Ballistix 8x2 3200 MHz.
  • SSD: Netac N600 256 GB.
  • HDD: WD 1 TB.

Sizce performans düşüşü yaşar mıyım Windows 11'e geçersem? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Aynı işlemciye sahibim. Windows 11'e geçtim ve gayet memnunum. Ama tek sıkıntısı Valorant'a girerken hata aldım, onu da BIOS'tan (neyi aldığımı ve nereden aldığımı hatırlamıyorum) bir seçeneği Windows'a aldığımda düzelmişti. İşletim sistemi daha yeni çıktığı için normaldir diye düşünüyorum. Ben tavsiye ederim. İyi günler dilerim.

Aynı işlemciye sahibim. Windows 11'e geçtim ve gayet memnunum. Ama tek sıkıntısı Valorant'a girerken hata aldım, onu da BIOS'tan (neyi aldığımı ve nereden aldığımı hatırlamıyorum) bir seçeneği Windows'a aldığımda düzelmişti. İşletim sistemi daha yeni çıktığı için normaldir diye düşünüyorum. Ben tavsiye ederim. İyi günler dilerim.

İyi günler. Valorant'ta aldığınız hatayı sıkça gördüm neredeyse her PC de yapıyormuş. Bilgisayar açılış hızında bir değişim oldu mu peki?

İyi günler. Valorant'ta aldığınız hatayı sıkça gördüm neredeyse her PC de yapıyormuş. Bilgisayar açılış hızında bir değişim oldu mu peki?

Yanlış hatırlamıyor isem 1 2 saniye geç açıldı. Herhangi bir problem teşkil etmedi benim açımdan. Ve Valorant'a rahatça girdim.
Yanlış hatırlamıyor isem 1 2 saniye geç açıldı. Herhangi bir problem teşkil etmedi benim açımdan. Ve Valorant'a rahatça girdim.

Düzeltiyorum, erken açılmıştı. O an geç açıldı gibi aklıma geldi ama erken açıldı.

Son düzenleme:

Düzeltiyorum, erken açılmıştı. O an geç açıldı gibi aklıma geldi ama erken açıldı.
Sağol çok teşekkür ederim yardımın için.ISO yazdıracağım şimdi bir kurmayı deneyeceğim. 🙂

Oyunlarda FPS düşüşü yaşadınız mı yoksa herhangi bir artış var mı?

Hocam FPS konusunda asla bir düşüş yaşamadım, ona göre optimize ettim Windows'u da zaten. Yükselme olarak 50 60 arttı. Valorant 450 460'a çıktı. CS:GO'da da dikkatimi çekmedi, oda 350-400 civarlarında çoğunlukla. (önceden de bu civarın çok minik altındaydı.)

Geri
Yukarı