R5 3500X Valorant'ta 71 derece görüyor

dafry

Hectopat
Makaleler
3
İşlemcim ısındığından dolayı kışın CPB'yi kapamıştım. Kış zamanları CPB açıkken Valorant'ta 70 derece görüyordu, kapalıyken ise 60-63 arasıydı.

Şu an Adana'da havalar ısındı ve işlemcim cbp kapalı olmasına rağmen Valorant'ta 71-73 dereceleri görüyor. Boşta ise 60-63 arası geziyor. Size sorum işlemcimin uzun süre 70-73 civarı derecelerde kalması yıpratır, yorar mı? Soğutucu almak zorunda mıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    46,2 KB · Görüntüleme: 22
İşlemcim ısındığından dolayı kışın CPB'yi kapamıştım. Kış zamanları CPB açıkken Valorant'ta 70 derece görüyordu, kapalıyken ise 60-63 arasıydı.

Şu an Adana'da havalar ısındı ve işlemcim cbp kapalı olmasına rağmen Valorant'ta 71-73 dereceleri görüyor. Boşta ise 60-63 arası geziyor. Size sorum işlemcimin uzun süre 70-73 civarı derecelerde kalması yıpratır, yorar mı? Soğutucu almak zorunda mıyım?

Hocam bir stres testi yapın eğer yüksek rakamlara çıkarsa alırsınız oyundaki gibi çıkarsa almazsınız.

AAA oyun oynamıyorum ki. Şu an sadece Valorant, Warface ve Minecraft oynuyorum ve sıcaklıklar Minecraft dışında dediğim gibi. Yine de soğutucu şart mı?

Evet.

Bu şekilde kullanman sorun yaratmaz. 70 derece geçmedikten sonra yıllarca kullanabilirsin ama bu kadar ufak oyunlarda bile havalar tam ısınmadan bu derecelerdeyse yazın tam ortalarında 80 falan bulabilir.

Bu şekilde kullanman sorun yaratmaz. 70 derece geçmedikten sonra yıllarca kullanabilirsin ama bu kadar ufak oyunlarda bile havalar tam ısınmadan bu derecelerdeyse yazın tam ortalarında 80 falan bulabilir.
O kadarı bulursa kesin alırım zaten düşünmeden. Eğer 70-73 derece falan sorun değilse almasam daha iyi çünkü mouse falan almak istiyorum soğutucu alırsam sıra gelmiyor mouse almaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı