R5 3500X ve 1660S sistem toplama

Bütçe
5000-6400

Emred44

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Screenshot_20200512-170455_Chrome.jpg

Arkadaşlar sizce iyi mi? Önerileriniz var mı? Fiyatı pahalı mı?

Eki Görüntüle 560714

Arkadaşlar sizce iyi mi? Önerileriniz var mı? Fiyatı pahalı mı?
3600 veya 3600X var iken neden 3500X alınır? Bana göre çok gereksiz bir işlemci. Hem fiyat olarak 3600 ile aynı hem Thread olarak düşük bir işlemcidir 3500X. 3500X yerine 3600 alın.
Bkz. Sadece Çin için üretilmiş bir işlemcidir.
Ryzen 5 3500X
Ülkemizde ne işi var bu işlemcinin onu da anlamış değilim.

Son düzenleme:
3600 veya 3600X var iken neden 3500X alınır? Bana göre çok gereksiz bir işlemci. Hem fiyat olarak 3600 ile aynı hem Thread olarak düşük bir işlemcidir 3500X. 3500X yerine 3600 alın.
Bkz. Sadece Çin için üretilmiş bir işlemcidir.
Ryzen 5 3500X
Ülkemizde ne işi var bu işlemcinin onu da anlamış değilim.

Thread nedir?

Thread yani İş parçacığı, bilgisayar biliminde, bir işin eş zamanlı olarak işlenen her bir bölümüdür. İş parçacığı ve işlem arasındaki fark bir işletim sisteminden diğerine değişmekle birlikte genel olarak iş parçacığının oluşturuluşu ve kaynakların paylaşılmasıdır.

Aynı process ortamında birden fazla iş yürütme imkanı sağlar. Bir process’in çalışmaya başlaması ile birlikte bir thread (main thread) oluşturulur ve process içerisinde birden fazla (multi-thread ) oluşturulabilir. Yaratılan threadler aynı network de ve farklı network de işlem yapabilirler. Threadler genel olarak yazılım testleri yapılırken simülasyon olarak kullanılabilir ancak bilişim sistemlerinde cpu üzerinden işlem yapan thread fiziki olarak işlem yaptığı için yazılım test senaryosundaki thread gruplardan farklı davranış gösterebilir. Threadler kullanıldığı alanlara göre farklılık gösterebilir.

Özet olarak: Thread (iş parçacığı) kullanımı, birden fazla işlemin tek bir akışı paylaşarak neredeyse eşzamanlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Geri
Yukarı