R5 3500X ve RX 5500 XT sisteme yükseltme tavsiyesi

Okay many

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Islemcı olarak R5 3500X kullanıyorum, ekran kartı olarak da XFX RX5500 XT 8 GB kullanıyorum. Artık yukseltmek ıstıyorum fakat hangısını yukseltsem dahı darbogaz yapmaycak kararsız kaldım.

R5 3500X, RTX 3060'ı rahat darbogaz olmadan 1080p ayarlarda besler mi? Ya da sızın önerebileceğiniz ıslemcı var mı?
  • Anakart: MSI Tomahawk Max B450 4133MHz DDR4 4 slotlu
  • PSU: Frisby 650W Bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce PSU'yu değiştir. Sonra işlemci ve ekran kartını değiştirirsin.

PSU yeterlı zaten 3060ı bıle doyuruyor
Ya da sana soyle söyleyeyim cogunlukla FPS aksıyon oyunları oynuyorum ornek; BF5, GTA 5, CoD serılerını bazen yarıs oyunları ve profosyenel edıt yapıyorum o yuzden oyun ya da edıt yaparken Windows ıslerı ekran kartınamı yoksa ıslemcıyemı gıdıyor o yızden bu konuyu acarak ekran kartı ya da ıslemcı alacağım

Son düzenleme:
O PSU ile bir süre sonra sisteminiz tamamen yanabilir. Ayrıca çok istiyorsan işlemci veya ekran kartını yükselebilirsin.

Hadi canım. Ben bilmiyordum😂 O PSU ile sistemi kullanmaya devam edersen yanma ihtimali yüksek süper zekalı arkadaş.

psu;https://www.hepsiburada.com/frisby-80-plus-650w-power-supply-fr-ps6580p-pm-HB00000SS0TU

Forumlarda baktım cogu kısı PSU saglamsa besler dıyor?
O PSU ile bir süre sonra sisteminiz tamamen yanabilir. Ayrıca çok istiyorsan işlemci veya ekran kartını yükselebilirsin.

Önerebileceğin ekran kartı veya ıslemcı var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı