R5 3550H GTX1650 sistem ani FPS düşmesi oluyor

turannn001

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler pc'mde daha önceden fps drop olmayan oyunlarda bile saçma sapan fps drop oluyor. Sebebini bir türlü çözemedim. Olay şu şekilde oluyor oyunu oynuyorum akıcı atıyorum 90fps daha sonra bir anda fps düşüyor birkaç saniye oyun 5-10fps ye düşüyor sonra tekrar normale dönüyor 10-15dk da bir bazen daha sık tekrar ediyor bu sorun işlemcim r5 3550h ekran kartım ise gtx1650 sürücülerim güncel. Sorun yaşadığım oyunlar cs:go,RE village, Subnautica ve muhtemelen daha fazla oyun ama bunları denedim şuanlık önceden cayır cayır oynardım bu oyunlar sıkıntı çıkmazdı.
Sorunu yayındayken clip almıştık. Şunu da belirteyim yayınla alakalı bir sorun değil yayın yapmazken de yaşanıyor bu sorun.
Birde kasma esnasında obs ye baktığımda kodlayıcı aşırı yüklendi yazıyordu.

Son düzenleme:
HWiNFO ve Afterburner kullanabilirsin.

Hocam dediğiniz şeye dikkat ettim sorun yaşadığım bir oyuna tekrar girdim sorun yaşamadım fakat işlemcimin sıcaklığı 97 dereceye kadar gördü. Muhtemelen bazen 100 dereceyi görüyor ve frekans kısıyor uzun süredir de termal macun yenilemedim5-6 aydır bir temizlik vakti gelmiş yardımınız için teşekkürler.
Ayrıca LoL de de izledim 75 derecenin üstüne çıkmıyor LoL'de muhtemelen ondan sorun yaşamadım sorun yaşayan arkadaşlar inceleyebilir :)

Yeni konular

Geri
Yukarı