R5 3550H RX560X laptopta oyunlarda FPS düşüşü

memo76

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kullandığım laptop;
Ryzen 5 3550H.
RX560X.
8 GB DDR4 2400 megahertz RAM.
Bugün oyun testi için League of Legends ve Apex oynayayım dedim fakat ilginç bir şekilde LoL'de çok olmasa da, Apex'te çok FPS düşmesi oluyor ve oyunu oynayamıyorum.
Bu bilgisayarın Gaming testlerine baktığımda söylediğim oyunları gayet de oynatıyor.
Bu arada 8 GB RAM'in hepsini kullanamıyorum. Sistem, 2 GB'ını otomatik olarak dahili ekran kartına vermiş. Yani kullanabildiğim RAM 5.94 GB.

1630952140359.png

MSI Afterburner ile Apex'teyken değerlere baktım CPU sabit %100 kullanıyor fakat GPU'nun kullanım değerleri sürekli değişiyor. (%40, 50, 80 vs.)
RAM yetersiz kalıyor olabilir mi? Eğer öyleyse Dual Channel yaparsam darboğaz sorununu çözebilir miyim?

1630952235194.png

İşlemci ağırlıklı oyunlar olduğu için normal.
Sisteme +8 RAM eklemelisiniz ayrıca.
Öyle olabilir fakat yine de ekran kartını az kullanması biraz sıkıntı. +8 RAM eklersem bu sorun çözülür mü ?
Güncelleme: Arkadaşlar sorunu çözdüm ben. Görev yöneticisine baktığımda işlemci çekirdeği 1 tane kullanılıyordu ama bende 8 tane vardı. Sırasıyla, msconfig > ön yükleme > gelişmiş seçenekler > işlemci sayısındaki tiki kaldırdım ve normale döndü. Belirttiğim oyunlarda darboğaz olmuyor artık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı