R5 3550H Turbo Boost kapatılmıyor

Burak9444

Zeptopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3550H, 16 GB RAM, 4 GB RX560X ekran kartlı ıdeal dıyebılecegımız laptopumda Turbo Boost'u guc yonetımıne ekleyıp devre dısı bıraktıgım halde pıldeyken 2.1 GHz gucu olan ıslemcım 2.7'lerde calısıyor. Isınmıyor, guzel performans alıyorum ancak prıze takılı ıken 3.7-3.5 gıbı degerlerde tabırı caızse ıpını koparmıs gıbı calısıyor. BIOS'ta kapatma ozellıgı yok koymamıslar. PUBG Mobile oynuyorum genelde bu oyunu ıslem oncelıgını yuksek yaptığım için sonlara dayanıyor dıyecegım ancak pıldeyken 2.6 GHz ayarlarında super performans alıyorum. Tek ıstegım pıldekı bu degerlerı prıze takılı da alabılmek. Islemcının Watt ayarlarını bıle kuculttum 15'e nafıle prıze takılı Full tıme. Lutfen bılen bir şeyler yazsın. Sımdıden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark etmemişim deneyecegim simdi. Eline emegine saglık cok teşekkürler dostum👍

Kanka sana yazılan CPU settingsten işlemci GHz'ı dusurmeyı bulamadım bu versıyondamı yok acaba musaıt zamanında ındırıp bakarmsın.

Şuradan Ryzen Controller uygulamasını indirin uygulamada ben sadece Watt'ı değiştiryorum bazı ağır oyunlarda en üstte maksimum derece var onu da 82 yapıyorum ama çoğu zaman sadece Watt değiştiriyorum CS:GO'da 19Watt en ideali oluyor onu sizin tek tek denemeniz lazım her oyun genelde farklı oluyor fotoğrafı ekliyorum (bu yaptığınız işlem sizin FPS'iniz düşürecektir elbet ama işlemciyi soğutuacak ve ömrünü uzatacak oyun akcılığıda düzgün Watt tutturunca bozulmayacaktır ) son bir tavsiye daha oyun oynamadığnız zaman güç seçeneklerinden dengeliye alın.
1629000396340.png

Geri
Yukarı