R5 3550H ve GTX 1650 laptopta FPS düşüşü

Hüseyin1834

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
256 gb sdd, 1tb hdd marka model bilgim yok
Ekran kartı
1050 3gb
Anakart
Laptop
İşlemci
ryzen 5 3550h
Durduk yere çok fazla FPS düşüşü yemeğe ve drop yemeğe başladım. Neden olduğunu bilmiyorum, yeni format attım. Bugün de performansı arttırmak için Windows ayarları ve NVIDIA ayarlarıyla biraz oynadım. Belki nedeni bu olabilir diye ayarları sıfırladım ancak düzelmedi. Sorun neden dolayı olabilir?

Olabilecek nedenleri tahmin etmeye çalışıyorum;
1) Unlost performans ayarları videosundaki ayarları birebir olarak uyguladım.
2) GTA V yükledim.
3) Son gelen NVIDIA ekran kartı güncellemesini yaptım.
Yazdıklarımla alakası var mı gram bilmiyorum ama yazmak istedim.

Oyunlardaki FPS kaybım;
Valorant 150>50-80
Minecraft 200>30-50
GTA V'i yeni yükledim ama sürekli drop yiyorum ve çok kasıyor. Format atmadan önce yüklüydü en yüksek ayarlarda hiç kasmadan oynayabiliyordum.

Sistem (ASUS FX505dd laptop);
8 GB RAM.
256 GB SSD.
1TB HDD.
Ryzen 5 3550H.
GTX 1050 3GB.
Windows 10.

Sorun neden kaynaklı olabilir?

Webde şunu buldum

Güç seçeneklerinden yüksek performansa alın ve Görev Yöneticisi'nden başlangıç kısmında gereksiz programları devre dışı bırakın.
Ve güç seçeneklerinden yüksek performansa tıklayın gelişmiş ayarlar deyin işlemci güç yönetimine tıklayın en düşük işlemci durumunu ve en yüksek işlemci durumunu %100 yapın.

Umarım olmuştur.

Bence burada yapılabilecek en iyi şey format atmak olacaktır.

Ya aslında bende genelde öyle yaparım ama formatı atalı 1 hafta olmadı. Ev internetim çok yavaş oyunları geri yüklemem çok zor olacak. GTA Forza Valorant vs. yani pek imkanı yok gibi.

Webde şunu buldum

Güç seçeneklerinden yüksek performansa alın ve Görev Yöneticisi'nden başlangıç kısmında gereksiz programları devre dışı bırakın.
Ve güç seçeneklerinden yüksek performansa tıklayın gelişmiş ayarlar deyin işlemci güç yönetimine tıklayın en düşük işlemci durumunu ve en yüksek işlemci durumunu %100 yapın.

Umarım olmuştur.
Bu ayarlar bende yapılıydı ancak sen diyince tekrar kontrol ettim değişmişler. Düzeltip tekrar deneyeceğim.

Bence burada yapılabilecek en iyi şey format atmak olacaktır.

Formatla alakası yok.

Ya aslında bende genelde öyle yaparım ama formatı atalı 1 hafta olmadı. Ev internetim çok yavaş oyunları geri yüklemem çok zor olacak. GTA Forza Valorant vs. yani pek imkanı yok gibi.

Bu ayarlar bende yapılıydı ancak sen deyince tekrar kontrol ettim değişmişler. Düzeltip tekrar deneyeceğim.

Sıcaklılar ne durumda? İşlemci kaç GHz'de?

Formatla alakası yok.

1656782866151.png

Arkada GTA V açıkken bu şekilde, derece aşağıda yazıyor.
Oynarken Max 90 derece görüyor birlaptop için normal deniyordu.

1656782926525.png

Formatla alakası yok.

Sorun ne olabilir ve nasıl çözümler üretebiliriz? Gerçekten çok büyük bir sorun bu benim için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı