R5 3600, 110 dereceye çıkıyor

Kenreks

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcili sistemimde işlemciyi Corsair H45 ile 1 yıldır kullanıyorum. 2 haftalığına şehir dışına çıkıp geldim ve saçma bir şekilde soğutucu tam güçte çalışmaya başladı ve işlemci ısındığı için bilgisayarım kapandı. En son bıraktığımda hiçbir sıkıntısı olmayan bilgisayarı bu problemden dolayı kullanamıyorum.
Biraz araştırdım, GPB kapatın, macun değiştirin vb. gibi şeyler okudum ve hepsini denedim ama yine aynı sonucu alıyorum. BIOS'tan baktım, işlemci 0.900 küsürlü voltaj gösteriyor, yani fazla güç de kullanmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Elinizde stok fan varsa takıp deneyebilirsiniz.

Pompa mekanik parça barındırdığı için ses gelmesi gerekir kulağınız ile dinlemeye çalışın ses gelmiyorsa pompa bozuktur veya bu yöntem ile uğraşmayın stok soğutma ile deneyin aynı sıcaklıklara çıkamaz ise pompa bozulmuştur. Pompa tamiri hakkında bir fikrim yok.

Pompa mekanik parça barındırdığı için ses gelmesi gerekir kulağınız ile dinlemeye çalışın ses gelmiyorsa pompa bozuktur veya bu yöntem ile uğraşmayın stok soğutma ile deneyin aynı sıcaklıklara çıkamaz ise pompa bozulmuştur. Pompa tamiri hakkında bir fikrim yok.
Stok fanı takıp çalıştırdım normal düzeye döndü. Sonuç olarak pompa bozulmuş artık garantiye gönderip bekleyeceğim.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı