R5 3600 işlemci masaüstünde 90 dereceye kadar çıkıyor

Hocam konunun BIOS ile alakası yok maalesef soğutucusuz işlemciyi çalıştırabilirsin. Ayrıca arkadaşın sıkıntısı undervolt değil. Ya soğutucuyu takmadan kullanıyor ya da soğutucuyu tam takamamış o ısınma normal değil undervoltluk bir olayı yok yani.

Onu da yazdım zaten.

Merhaba. Bios üzerinden AMD processor setting kısmında AMD PBO var. Bunu kapatın. Bunu yaptıktan sonra işlemciniz 3.6 ghz sabit hızla çalışacak ama ısınma sorununuz çözülecek. Bundan sonra eğer frekans artırmak isterseniz bios overclock ayarlarından işlemci frekansını 4.2 sabitleyip voltaj ayarı yapmalısınız. Ben Asus b550m-a WiFi anakart ile 1.1xxx voltta sorunsuz kullanıyorum ama her işlemci her anakart her mosfet farklıdır. Bunun için dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Tek seferde yüksek voltaj yahut frekans değişimi anakart ve işlemciye zarar verebilir. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz, daha iyi bir işlemci soğutucusu alana kadar PBO ayarını kapatıp idare etmeniz en iyisidir.

Fanı kutusundan çıkmadı derken? Orijinal kutusunda yoksa bir sorundur. X bir kutuda geldiyse Tray'dir, normaldir. Neyle soğutmaya çalışıyorsunuz?
Ürün orijinal kutusundan çıkmadı bana gelene kadar demek istedim 0 yani

Dostlar ürünü arkadaşımın kasası ile test ettim anakarttaymış sıkıntı voltaj değerlerini saçma sapan veriyor işlemciye.

Geri
Yukarı