R5 3600 1660S sistem durduk yere yeniden başlıyor

Lirix

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim sorunum son günlerde bilgisayarımın durduk yere kendine reset atması. Bu bazen oluyor bazen olmuyor olay günlüğüne baktığımda.

Resimde göstereceğim hata meydana geliyor. İnternette biraz araştırma yaptım, bu sorunla karşılana arkadaşlar hatayı hep PSU değiştererek gidermişler. Bendeki PSU da 5 senelik Cooler Master RS 600 modeli. Bu konuda bilgi sahibi olmamı sağlarsanız teşekkür ederim.

Sistem özelliklerim:

MSI B450M'a Pro Max anakart.
Corsair 16 GB RAM.
Ryzen 5 3600 işlemci.
1660 Super ekran kartı.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunlar genelde PSU ve sıcaklık sorunudur. Kasanızı bir temizleyin ve sıcaklık değerlerini kontrol edin. PSU 5 yıllık olması veriminin düşmesi demektir. Belki yük altında sisteme yeterli güç sağlayamıyordur.

Bu sorunlar genelde PSU ve sıcaklık sorunudur. Kasanızı bir temizleyin ve sıcaklık değerlerini kontrol edin. PSU 5 yıllık olması veriminin düşmesi demektir. Belki yük altında sisteme yeterli güç sağlayamıyordur.

Kasa kapağı açık halde kullanıyorum. Oyunlarda sıcaklık değerlerine baktığımda da gayet normal seviyelerde dolaşıyor. Bu durumda sizinde dediğiniz gibi PSU sorunu olabilir ama normal çalışan PC sadece oyunlarda PSU'dan kaynaklı nasıl böyle bir hata verebilir acaba sizce?

Geri
Yukarı