R5 3600 2060 sistemde Mavi ekran hatası

Saul İtiadam

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Apacer GD2.1827WC.001 8X2 GB DDR4-3200 DDR4 SDRAM (16-20-20-38 @ 1600 MHz
SSD veya HDD modeli
ADATA SU630 (SATA-III)
Ekran kartı
Asus Dual-RTX2060 Series 6GB
Anakart
Asus Prime B450M-K II (2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16,
İşlemci
HexaCore AMD Ryzen 5 3600, 4100 MHz (41 x 100)
Arkadaşlar yakın zamanda mavi ekran hatası aldım. Hata kodunu hatırlamıyorum ancak minidump dosyasına ulaşabildim. Rica etsem bakıp hatanın aciliyetini ve nedenini söyleyebilir misiniz?
Link: 051922-15375-01.dmp

Disk kaynaklı bir sorun gözüküyor. Zaten nerde SU630 ve mavi ekran hatası, orada disk sorunu.

HD Tune Pro ile Quick Scan kapalı olacak şekilde tüm disklere Error Scan uygulayıp, Health sekmelerini paylaşın.

ProtonVPN yazılımını kaldırın.

Son olarak BIOS'unuzu 3604 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Disklerin health sekmelerinin ssleri. Dediğiniz gibi hepsini quick scan kapalı şekilde error scan yaptım.
Link: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer
Disk kaynaklı bir sorun gözüküyor. Zaten nerde SU630 ve mavi ekran hatası, orada disk sorunu.

HD Tune Pro ile Quick Scan kapalı olacak şekilde tüm disklere Error Scan uygulayıp, Health sekmelerini paylaşın.

ProtonVPN yazılımını kaldırın.

Son olarak BIOS'unuzu 3604 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosyayı herkese açık olacak şekilde paylaşın. Bu arada siz paylaşmadan söyleyeyim. Health sekmelerini de eklemeniz gerek.

Health sekmeleri de içinde olacak şekilde rar dosyası biçiminde hepsini attım.
Link: depolamasağlık.rar
Dosyayı herkese açık olacak şekilde paylaşın. Bu arada siz paylaşmadan söyleyeyim. Health sekmelerini de eklemeniz gerek.

HD Sentinel ile Genel Bilgi ve S.M.A.R.T sekmelerini de paylaşır mısınız? HD Sentinel uzun süren bir işlem değil zaten. Eğer orada da sorun gözükmez ise diskte sorun yok demektir. ProtonVPN ile ilgili bir sorun diski tetiklemiş ve bu yüzden disk hatası varmış gibi göstermiş olabilir.

HD Sentinel raporları
Link: hdsentinelrapor.rar
HD Sentinel ile Genel Bilgi ve S.M.A.R.T sekmelerini de paylaşır mısınız? HD Sentinel uzun süren bir işlem değil zaten. Eğer orada da sorun gözükmez ise diskte sorun yok demektir. ProtonVPN ile ilgili bir sorun diski tetiklemiş ve bu yüzden disk hatası varmış gibi göstermiş olabilir.

Bu sonuçlarda temiz. Dediğim gibi farklı bir hata disk sorununu tetiklemiş gibi. İlk belirttiğim mesajdaki adımlardan sonra hiç mavi ekran aldınız mı?

Geri
Yukarı