Çözüldü R5 3600 4.2 GHz’e kendi kendine overclock mu yapıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ellas

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcisine sahibim ve Görev Yöneticisi kısmında işlemcim 4.2 GHz seviyelerine yakın dolanıyor. İşlemciyi dün taktım ve programını dahi indirmemiştim. Sizce durum normal mi?

Çözüm
CPB açık, otomatik olarak müsait durumlarda işlemci frekans arttırıyor ama masaüstünde boştayken olmaz.
CPB açık, otomatik olarak müsait durumlarda işlemci frekans arttırıyor ama masaüstünde boştayken olmaz.

Çözüm
1645624778444.png

Seçili olan var ya ondan bahsediyorlar. Advanced CPU kısmından kapatabilirsin.

CPB'den bahseder misiniz, nedir tam olarak?

Açılımı Core Performance Boost, Intel'deki Turbo Boost teknolojisi ile aynı mantıkta. İşlemci sıcaklıkları müsaade ettiğinde yük altında çekirdek frekanslarını yükselten bir ayar. İşlemcinin pazarlamadaki frekans aralığının tepesine çıkar işlemci, ötesi PBO ve OC'nin görevi.

Eki Görüntüle 1313698

Seçili olan var ya ondan bahsediyorlar. Advanced CPU kısmından kapatabilirsin.
İşlemcinin manuel OC yapmadan güvenli bir biçimde frekansını AMD'nin belirlediği sınırlar içerisinde yükseltmesidir.
Açılımı Core Performance Boost, Intel'deki Turbo Boost teknolojisi ile aynı mantıkta. İşlemci sıcaklıkları müsaade ettiğinde yük altında çekirdek frekanslarını yükselten bir ayar. İşlemcinin pazarlamadaki frekans aralığının tepesine çıkar işlemci, ötesi PBO ve OC'nin görevi.
Anladım, açık kalmasında bir problem var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı