R5 3600 90 derece

• Konuyu başlatan Hknn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 3B
Ön camı çıkartamadım vidalar yalama olmuş, fakat yan camı açık bıraktım pek bir sıcaklık farkı göremedim. İşlemci soğutucu önerebilecek var mı? 200-250 TL civarı.

Ön camı çıkartamadım vidalar yalama olmuş, fakat yan camı açık bıraktım pek bir sıcaklık farkı göremedim. İşlemci soğutucu önerebilecek var mı? 200-250 TL civarı.
Hocam soğutucu ile çözemezsin o sorunu. Kasanın içindeki sıcak havayı tahliye edemiyorsun anladığım kadarıyla. Ya kasanın üstüne delik açıp fan takıcaksın 2 tane sıcak havayı tahliye etmesi için ya da yeni bir kasa alıcaksın. Ayrıca ön camı çıkarman büyük fark yaratıcak gibime geliyor. Kasanın önünden hava alıcak pek yeri olmadığı için içeri soğuk hava girmiyor gibi gözüküyor.

Hocam soğutucu ile çözemezsin o sorunu. Kasanın içindeki sıcak havayı tahliye edemiyorsun anladığım kadarıyla. Ya kasanın üstüne delik açıp fan takıcaksın 2 tane sıcak havayı tahliye etmesi için ya da yeni bir kasa alacaksın. Ayrıca ön camı çıkarman büyük fark yaratıcak gibime geliyor. Kasanın önünden hava alacak pek yeri olmadığı için içeri soğuk hava girmiyor gibi gözüküyor.

Güç seçeneklerine girdiğimde.

Screenshot_1.jpg

AMD Ryzen balanced seçili olarak gördüm ne olduğunu araştırdım yüksek performans modu ile aynı olduğunu söylüyorlar bende şu an güç tasaruf moduna aldım ve çıkan sonuç komik ve şaşırtıcı.

Screenshot_2.jpg

fps değerlerinde değişen birşey olmadı sıcaklık farkına bakın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı