R5 3600 AIDA64 Test Sonuçları

95 dereceye kadar gideri var 5'de pay bıraksan 100 dereceye kadar bir şey olmaz CPU'ya. Yalnız kasa içi hava sirkülasyonunun iyi olmadığını düşünüyorum. Kalitesiz termal macun, tam oturmamış CPU fanıda olabilir.

95 derece 3600lerde maxiumum. O sıcaklık sonrasında kendini kısmaya başlıyor. Stock soğutucu ile bu sıcaklıklar normal. 95'i de görürdü devam etseydiniz ve kendini kısmaya başlardı. Sıkıntı çıkaracak bir sıcaklığı yok merak etmeyin :) Mesh panel var mı öğrenemedik ama onun da etkisi oluyor. Kasayla alakalı da olabilir yani. Ama genelde alınan sıcaklıklar bunlar zaten stock soğutucular ile. Normal bir test sonucu.

Kimse yazmamış ama o CPU voltajı o işlemci için yüksek bir değer. Onu 1.300V yapıp tekrardan stress testine sokar mısın? Ben 4.2 GHz'de 1.3V ile sıkıntısız çalıştırıyorum. Tabi sende bu değer tutmayabilir. Her işlemcinin silikon kalitesi farklı oluyor. Ama büyük olasılıkla stabiliteyi yakalarsın.

İlk olarak 1.3V ver, stabiliteyi tutturursan 0.010V şeklinde düşür her seferinde. Her düşürdüğünde teste sok. Dikkat et ne yaptığına emin ol. Aceleye gelmez bu işler. Ama işin sonunda sıcaklık değerlerinde bayağı bir düşüş yaşamış olacaksın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı