R5 3600 AIDA64 test sonuçları

expectivess

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Avukat
R5 3600 10 dakikalık aivida64 yük test sonuçlarım:
-Stock soğutucu kullanıyorum. Soğutucu alınır mı? Bazıları stock soğutucu yeter kimisi yetmez diyor ne yapmalıyım?
-Kaliteli F/P işlemci soğutucularını bekliyorum.(AM4 soket)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 83
Çok yüksek bir ısı değerin yok dostum illa ki sistemim sessiz ve soğuk çalışsın diyorsan kasana ekstra fan ekleyebilirsin sirkülasyona dikkat etmelisin custom işlemci soğutucu diyorsan cooler master markasının hava soğutmalarını tercih edebilirsin.

Aynı işlemciye sahibim Corsair Hydro 100X 240mm sıvı soğutma kullanıyorum maksimum 54 boşta 29'da çalışıyor 4.2 GHz sabit kesinlikle tavsiye ederim. Eğer bütçe düşük ise Arctic Freezer 34e-Sports Duo tercih edebilirsiniz.

Sonuçlarda maximum sıcaklığın 97 derece olduğunu gördüm bu çok yüksek bir değer. Ayrıca maximum voltaj da 1.10V olarak gözüküyor. Değerler biraz garip geldi. Hwinfo adlı programla sıcaklıkları test edebilir misiniz?

Sonuçlarda maximum sıcaklığın 97 derece olduğunu gördüm bu çok yüksek bir değer. Ayrıca maximum voltaj da 1.10V olarak gözüküyor. Değerler biraz garip geldi. Hwinfo adlı programla sıcaklıkları test edebilir misiniz?
Buyrun

Dosya Ekleri

• Adsız4.png
    Adsız4.png
    58,5 KB · Görüntüleme: 80
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 66
Merhaba, sanırım otomatik turbo özelliği ile kullanıyorsunuz. Turbo özelliğini devre dışı bırakın. Gereksiz fazla voltaj veriliyor. Bende stock soğutucu kullanıyorum ve manuel olarak overclock 4.2 ghz yaptığımda max 72 dereceleri görüyorum (30 dakikalık test). Evet stok soğutucu iyi değil fakat idare eder. Turboyu devredışı bırakın rahatınıza bakın 👍

Merhaba, sanırım otomatik turbo özelliği ile kullanıyorsunuz. Turbo özelliğini devre dışı bırakın. Gereksiz fazla voltaj veriliyor. Bende stock soğutucu kullanıyorum ve manuel olarak overclock 4.2 ghz yaptığımda max 72 dereceleri görüyorum (30 dakikalık test). Evet stok soğutucu iyi değil fakat idare eder. Turboyu devredışı bırakın rahatınıza bakın 👍
nasıl devre dışı bırakbilirim onu?

Bios üzerinde "AMD Turbo" tarzı bir seçenek olması gerek tam adını hatırlamıyorum. O seçeneği "Disabled" yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı