R5 3600 anakart önerisi

• Konuyu başlatan zoqs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 244
Bütçe
850₺

zoqs

Centipat
Ryzen 5 3600 temel frekans 3.600 MHz diye biliyorum, bu temel frekans OC yapmadan direkt kullanılan frekans doğru mudur? Ve sanırım 3200 MHz RAM bellek takınca doğrudan 3.200 MHz'de çalışıyor? Sorum şu OC vs BIOS falan yapmadan direkt olarak 3.200-3.400 vs stok hızını sağlayan B450 yonga anakart önerisi mümkünse kodu falan varsa alabilirim 850₺ maksimum bütçe. Şimdiden teşekkürler.

Ryzen 5 3600 temel frekans 3.6GHz diye biliyorum, bu temel frekans OC yapmadan direkt kullanılan frekans doğru mudur?
Evet ama bildiğim kadarıyla anakartkar PBO açık geliyor ve PBO açıkken eğer sıcaklık değerleri uygun ve iyi bir anakartınız varsa 4.2GHz'e kadar çıkabilirsiniz. Yalnız kutudan çıkan soğutucu yetmeyecektir PBO için. Bu arada PBO otomatik hız aşırtma sağlayan agresif olduğunu düşündüğüm bi' ayar.
Ve sanırım 3200MHz RAM bellek takınca doğrudan 3200MHz'de çalışıyor?
Hayır. Anakartın BIOS'una girip 3200MHz çalışması için XMP'yi aktif etmelisiniz basit bir işlemdir.

850₺ maksimum bütçem.
İstediklerinize bakarsak çok daha ucuza halledebilirsiniz ama geleceğe yatırım olarak bu anakartı öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı