R5 3600 B450M Anakart Uyumu

• Konuyu başlatan whitewolf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 5B
BIOS güncellemesi ile sorunsuz kullanabilirsiniz. X470/X570 anakartlar O.C konusunda daha iyi performans verir. Bütçe varsa X570 almanız en iyisi olur ama bütçe yoksa B450'nin iyi modellerini alıp yine O.C yapabilirsiniz.

BIOS güncellemesi ile sorunsuz kullanabilirsiniz. X470/X570 anakartlar O.C konusunda daha iyi performans verir. Bütçe varsa X570 almanız en iyisi olur ama bütçe yoksa B450'nin iyi modellerini alıp yine O.C yapabilirsiniz.
Arada çok fiyat farkı var bu nedenle bütçem yetmez. BIOS güncellemesini şuan mevcut anakartıma USB disk ile yapıyorum B450M alırsam yine aynı şekildemi yapacağım?

AMD Ryzen 5 3600 için B450M serisi bir anakart alırsam X470/X570 serisine göre ne gibi eksiklikler yaşarım? Örneğin bu model MSI B450M Gaming PLUS AM4 AMD Ryzen DDR4 Soket 3466+MHz Fiyatı
Bildiğim mosfet kalitesi en iyi B450M anakart sanırım, yanlışım varsa düzeltirler, aldığınız yer bios updatelemese bile kendiniz kolayca yapabilirsiniz, doğru ikili tercih hayırlı olsun.
AMD Ryzen 5 3600 için B450M serisi bir anakart alırsam X470/X570 serisine göre ne gibi eksiklikler yaşarım? Örneğin bu model MSI B450M Gaming PLUS AM4 AMD Ryzen DDR4 Soket 3466+MHz Fiyatı
M2 sayısı, PCIe4.0, usb port çıkışları (hız olarak) gibi farklılıklar var ancak bir oyuncuyu etkileyeciğini düşünmüyorum, X570 almaktansa o bütçe ile b450m alıp SSD RAM takviyesi vs. yapmak bana daha mantıklı geliyor.

Bildiğim mosfet kalitesi en iyi B450M anakart sanırım, yanlışım varsa düzeltirler, aldığınız yer bios updatelemese bile kendiniz kolayca yapabilirsiniz, doğru ikili tercih hayırlı olsun.

M2 sayısı, PCIe4.0, usb port çıkışları (hız olarak) gibi farklılıklar var ancak bir oyuncuyu etkileyeciğini düşünmüyorum, X570 almaktansa o bütçe ile b450m alıp SSD RAM takviyesi vs. yapmak bana daha mantıklı geliyor.
Peki anakart ve işlemciyi ilk takışımda çalışacaklarmı? Yoksa bir şekilde önce BIOS mu güncellenmesi gerekli?

B450 alırsanız, BIOS güncellemesi dışından herhangi bir eksiğiniz olmaz. Tavsiye model:

BIOS güncellemeden işlemciyi anakarta takarsam sistem açılmayacak mı?
Bios güncelse çalışır, bazı satan yerlere söylediğinizde güncelliyorlar, güncellemek cidden basit technopatın da rehber videoları var hiç gözünüz korkmasın.
İnternetten almayı düşünüyorum bu yüzden yapmazlar. Sistem açılmaz ise güncellemeyi nasıl yapacağım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı