R5 3600 boşta 66 derece gösteriyor

Taha16

Hectopat
AMD Ryzen 5 3600 işlemci var, montajını daha yeni yaptım, kendi stok fanını kullanıyorum. Bilgisayar öylesine açıkken işlemci 60 derece üstü gösteriyor, termal macun az gelmiş olabilir mi? Sıkıntı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 5 3600 işlemci var, montajını daha yeni yaptım, kendi stok fanını kullanıyorum. Bilgisayar öylesine açıkken işlemci 60 derece üstü gösteriyor, termal macun az gelmiş olabilir mi? Sıkıntı nedir?
Kullandığınız termal macun nedir? Stok fanın alt kısmında olan ile birlikte mi kullanıyorsunuz? Montajı kontrol edin derim.

Kontrol ettim macunu çok az sürdüğümü gördüm fakat şimdi de sarı ışık hatası alıyorum görüntü gelmiyor
Tek RAM çıkartıp açtım bilgisayarı fakat sıcaklık sorunu hala devam etmekte
Anakartla bir ilgisi olabilir mi?
CPB açık mı? Kasanız nedir?

CPB açık değil sanırım daha hiçbir ayar yapmadım, kasa Cooler Master K280 eski bir kasa
Kullandığınız termal macun nedir? Stok fanın alt kısmında olan ile birlikte mi kullanıyorsunuz? Montajı kontrol edin derim.

Kendi stok termal macununu silmek zorunda kalmıştım anakartta RAM slotu bozuktu, geri yollayıp değiştirmiştim, fakat ilk anakartla daha düşük sıcaklıklar alıyordum kendi termal macunu ile, sonrasında stok macunu silmiştim , şu an kullandığım Cooler Master'in High Performance adlı bir macunu var

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı