R5 3600 boşta 70 derece

oyesil

Hectopat
Merhaba, AMD Ryzen 5 3600 işlemcim var ekran kartım RX 5500 XT işlemcim boşta 67 70 derece arası görüyor. Kasa masanın altında neden bu kadar çok ısınıyor çözümü nedir? Termal macun yeni sürdüm.

stok fan kullanıyorum
kasa olarak rampage shake kullanıyorum

termal macunu kardeşim sürmüştü fazla sürdüm diyiyor ondan kaynaklanabilirmi
Fazla sürmüşse zaten dışarı taşar çünkü soğutucular cpu üzerine büyük baskı uygular. Siz yine de bir fanı söküp emin olun. Buradan tam tespit yapmamız şu kapsamda imkansıza yakın. Deneme yanılma yapın. Size diyoruz ki fandan başlayın daha oyalanıyorsunuz.
olabilir, eksik ya da fazla sürüldüğü zaman sorun olur. ince bir tabaka şeklinde sürülmesi gerekiyor. çok kalın olursa işlemcideki sıcaklık ısı borularına aktarılıp dışarı atılamaz. bu da işlemcinizin daha sıcak olmasına sebep olur. kardeşiniz macunu doğru sürdüğüne eminse fanı doğru oturttuğundan emin olmalısınız.
Hocam konu dışı ama bilmediğimden soruyorum. Termal fazlaysa zaren dışarıya atmaz mı ? Kastettiğiniz alabileceği kadar değil de daha az sürülmeli filan mı ? Çünkü malum soğutucuları takarken amd/intel stok olmasına rağmen basınç etkisi yüksek. Anlamadım ki.

Geri
Yukarı