R5 3600 fan hız ayarı nasıl yapılır?

mrat.ak

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
ÖGG
Merhabalar, Ryzen 5 3600 işlemcim var ve bu işlemcide AMD Wraith Prism RGB işlemci fanı kullanıyorum. İşlemci sıcaklığı 35-40 derecelerde bile olsa zaman zaman fan hızı birden yükseliyor. Tahminimce otomatik bir fan ayarı mevcut. Anakartta bunu nasıl değişebilirim ve sabit bir hızda dönmesini sağlarım?
Anakart modeli: ASUS TUF B450 GAMING PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan hızı ayarını direk bios üzerinden yapmanın bir yöntemi var mı hocam

Kendi anakartım B350M-K'da AI Suite zaten BIOS içerisindeki ayarları kullanıyor. Fan hız seçeneklerinin isimleri bile (Silent, Standart, Turbo, Fullspeed) aynı. Asus TUF B450'de de böyle olduğunu düşünüyorum. Ayrıca AI Suite'ten ayarlamak hem daha pratik hem de BIOS'a fazla müdahale etmemeniz açısından daha güvenlidir. Sürekli BIOS'a girip ayar değiştirmeye gerek yok. AI Suite ile fanlara anlık müdahalelerde bile bulunursunuz.

Kendi anakartım B350M-K'da AI Suite zaten BIOS içerisindeki ayarları kullanıyor. Fan hız seçeneklerinin isimleri bile (Silent, Standart, Turbo, Fullspeed) aynı. Asus TUF B450'de de böyle olduğunu düşünüyorum. Ayrıca AI Suite'ten ayarlamak hem daha pratik hem de BIOS'a fazla müdahale etmemeniz açısından daha güvenlidir. Sürekli BIOS'a girip ayar değiştirmeye gerek yok. AI Suite ile fanlara anlık müdahalelerde bile bulunursunuz.
Tamamdır hocam ilgi alakanız için çok teşekkür ederim, yarın deneyeceğim şu an işteyim 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı