R5 3600 GTX 1050 Ti BF 1'de kaç FPS alır?

izbullah

Hectopat
GTX 1050 Ti R5 3600 8 GB RAM BF1'de High ayarlarda kaç FPS alır? Çünkü değişeceğim işlemcin R3 1300X ile 40 FPS alıyordum, fakat darboğaz çok oluyordu. Dediğim upgradeyi yaparsam kaç FPS alırım ve değer mi?

Dostum darboğaz kaç oranında oluyordu bilmiyorum fakat %10 diyeceğim. Ekran kartına %10'luk güç katıp işlemicini 2 üst nesile taşıyorsun. FPS olarak 60-70 arası gezersin diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma bir upgrade olur. Tavsiyem elinizde ki iki parçayı da satmanız. Ardından Ryzen 5 1600 12NM ve GTX 1660 Super dizmeniz :) . İşlemci olarak R5 2600'de yapabilirsiniz.

Bahsettiğiniz daha saçma olur. Motoru 1000 beygir yapıp şanzımanı stok bırakıyorsunuz. BF1 için 1660S yerine ikinci el RX 580 alması 1080P Ultra'da 60 FPS ve üstünü verecektir. Kaldı ki 1050 Ti ile bile 1080P Normal-Medium karışık hatta belki High da deneyebilir. Single 8GB RAM baya kötü.

Öneriyi sadece BF1 için yapmadım. Daha güncel ekran kartı ve işlemciye geçmesini önerdim. Bahsettiğim şeyin neresi saçma? Stabil ve güncel bir upgrade önermek mi saçma? RAM konusuna katılıyorum fakat onu upgrade edip etmemesi kendisine bağlı. Ben yalnızca elindeki parçaları satmasını ve güncel donanımlara geçmesini önerdim. Güzel yorum :) .

Kullanıcı BF1 için sormuş. Zaten düşündüğü işlemci Ryzen 5 3600 iken siz ondan daha eski ve abartılmış olan R5 1600 12NM'yi önerdiniz. Hâliyle yorumunuz ile de çelişmiş oldunuz. Bütçesi elverse zaten 1660S de alır, 2080 de. Sadece darboğaz sorunu için işlemci upgrade etmeyi düşünmüş, siz direkt sistem upgrade'i önermişsiniz. İyi forumlar.

Efendim, eğer okuduysanız elindekileri satması durumunda yapılabilecek bir upgrade önerdim. Eğer arkadaş işlemci ekran kartı dengesine hakim değilse, böyle bir upgrade yapmaya çalışıyor olabilir. Eski olması doğru fakat abartılmış değil. Önerdiğim işlemci ve ekran kartı sorunsuz bir sistem oluşturuyor. Her neyse uzatmaya gerek yok :) . İyi forumlar.

Bahsettiğiniz daha saçma olur. Motoru 1000 beygir yapıp şanzımanı stok bırakıyorsunuz. BF1 için 1660S yerine ikinci el RX 580 alması 1080P Ultra'da 60 FPS ve üstünü verecektir. Kaldı ki 1050 Ti ile bile 1080P Normal-Medium karışık hatta belki High da deneyebilir. Single 8GB RAM baya kötü.
Sizin dediğiniz aklıma yattı. Ekran kartını satıp 2. el RX 580 alacağım, lakin 2. el RX 580 alınmaz diyen arkadaşlar var. Çünkü mining yapılabiliyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru. Fakat her ikinci el RX serisi karta mining yapıldı diye ön yargılı davranmamak gerek. Temiz bir RX 580 bulmak zor değildir. İçinize sinmezse bile en azından garantisi devam eden kart bulmaya çalışın. Bütçe yetmiyorsa ikinci el RX 570 de alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı