R5 3600 GTX 1050 Ti sistemde darboğazı çözmek için ekran kartına overclock yapmak mantıklı mı?

İşlemcim güçlü olduğu için darboğaz sorunu yaşıyorum. Çözmek için ne yapmamı önerirsiniz? OC sorunu çözer mi?
Etkisi olmaz ekran kartım arızalandı benim de aynı işlemci HD 5450 ile kullanıyorum geçici olarak aradaki kullanım farkını siz düşünün 😶

Darboğaz yok. Darboğaz demek ekran kartının tam kullanılamaması demektir. İşlemcinin tam kullanılması gerekmez. Valorant, CS:GO gibi oyunlarda ekran kartının tam kullanılmaması normaldir.
Evet bende bu sorunu bildiğim için darboğaz dedim. Oynadığım oyun forza ve r6s ikisinde de ekran kartı kullanım oranı %10 lara kadar düşüyor sonra %99 a çıkıyor tekrar düşüyor bu darboğaz değil mi?
Darboğaz falan yok ortada dostum, merak etme.
Yazdığımı okur musun dostum.

Evet bende bu sorunu bildiğim için darboğaz dedim. Oynadığım oyun Forza ve r6s ikisinde de ekran kartı kullanım oranı %10'lara kadar düşüyor sonra %99'a çıkıyor tekrar düşüyor bu darboğaz değil mi?

Sorunun sebebi dediğinizin aksine işlemcinin güçlü olması değil. Ama sebebini anlamış değilim.

@Mansion @Sir Benjamin @EREN SATAR Hocalar, sorunun sebebini bilen yada tahmin edebilen var mı?

Etkisi olmaz ekran kartım arızalandı benim de aynı işlemci HD 5450 ile kullanıyorum geçici olarak aradaki kullanım farkını siz düşünün 😶
Dediği durum olabilen bir şey, ancak bu durumda olmaz. Gerçekten 5950X'e GT 1010 falan takıp oyun oynamanız lazım.

Konu sahibi, hangi oyunda "darboğaz" yaşıyorsun?
Darboğaz falan yok ortada dostum, merak etme.
Islemci guclu oldugu icin darbogaz mi? Tam tersi oluyor.
Benim bildiğim ekran kartı güçlü olduğunda darboğaz yapar ?
Darboğaz yok. Darboğaz demek ekran kartının tam kullanılamaması demektir. İşlemcinin tam kullanılması gerekmez. Valorant, CS:GO gibi oyunlarda ekran kartının tam kullanılmaması normaldir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu izlerseniz anlarsınız darboğaz olduğunu.

Geri
Yukarı