R5 3600 - GTX 1650 Super sistem bazen açılıyor bazen açılmıyor

Sinha

Kilopat
Daha fazla  
Power tuşuna bastığımda bilgisayar hiç açılmıyor. Fişten çıkarıp tekrar takıp tuşa bastığımda anlık olarak anakartın ışıkları yanıp hemen sönüyor. Eski güç kaynağını takıp denedim sorunsuz çalıştı. Daha sonra problemli olanı tekrar taktım bilgisayar açıldı. Ancak ertesi gün tekrar çalışmamaya başladı. Yani bir çalışıyor bir çalışmıyor. Sorun tamamen güç kaynağından mıdır ?

PSU : Cooler Master 650W MWE V2 80+ Bronze
Ekran kartı : GTX 1650 Super
İşlemci : Ryzen 5 3600
Ram : XPG 2X8 GB 3200 MHz

Eski PSU ile açıldıysa evet sorun şu an kullandığın PSU ile alakalı gibi duruyor. Şu an kullandığın PSU'yu farklı bir sistemde dene ya da şu anki sistemine OCCT yazılımını indirip PSU'yu test et.
@Sir Benjamin hocam var mı başka fikriniz?
Garanti süresi de devam ediyor İtopya'dan almıştım. Bu durumda garanti kapsamına girer mi sizce ?

Şimdi, 3 adet PSU var elde, MWE V2 Bronze ile sıkıntılar yaşıyorsun ama diğerleri ile sorun yok, doğru mu anladım?

Eğer öyleyse bu sorun PSU kaynaklıdır zaten.

Şimdi, 3 adet PSU var elde, MWE V2 Bronze ile sıkıntılar yaşıyorsun ama diğerleri ile sorun yok, doğru mu anladım?

Eğer öyleyse bu sorun PSU kaynaklıdır zaten.
2 PSU var.

MWE V2 ve eski kullandığım PSU.
Evet tam olarak öyle. Aslında çözemediğim şey bir PSU bir çalışıp bir çalışmayabilir mi ? İçindeki bir kablo yanmış olsa sonuçta hiç çalışmaması gerekmez mi ? Garantiye göndereceğim fakat başka bir parçadan kaynaklanıyorsa diye korkuyorum. @Saint Lucia arkadaşın önerdiği programı bir deneyeceğim.

2 PSU var.

MWE V2 ve eski kullandığım PSU.
Evet tam olarak öyle. Aslında çözemediğim şey bir PSU bir çalışıp bir çalışmayabilir mi? İçindeki bir kablo yanmış olsa sonuçta hiç çalışmaması gerekmez mi? Garantiye göndereceğim fakat başka bir parçadan kaynaklanıyorsa diye korkuyorum. @Saint Lucia arkadaşın önerdiği programı bir deneyeceğim.

OCCT ile PSU test ederken belli olur bazı sorunlar. Güvenilir programdır. PSU bozuksa zaten test anında sistem kapanabilir. En basiti budur.

@Sinha

@Ayva Gamebooster PSU ile rastgele anlarda kapanma yaşadı, bazen oyunda; bazen daha Windows açılış ekranında.

Ben de PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı