R5 3600 GTX 1660 sistem kapandı

Ozan1655

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
MSI GTX 1660 Ventus
Anakart
MSI B550 Gaming Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Bilgisayarım oyun oynarken birden kapandi ve açtığımda görüntü yoktu. Anakartta dram isigi yaniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün sinirlenip klavyeye vurdum ondan sonra oldu.
Birden gitti RAM'leri çıkarıp taktım ama olmadı BIOS pilini çıkarıp güç düğmesine de bastım herhangi bir düzelme olmadı klavye ve diğer araçları çıkarıp ta denedim bana misin demedi.
Bilgisayar 6 7 aylik.
RAM'leri kontrol edin. Cortlamış olabilir. Eğer boot etme durumu varsa Memtest yapın. Ha bir de XMP kapayarak veya slotu değiştirerek tekrar dene.

Sinirle klavyeye vurdum ondan sonra gitti bu normal bir şey mi?

Son düzenleme:
Merhaba. Anakartta yer alan DRAM ledi kırmızı yanıyorsa RAM'ler ile alakalı bir sorun olduğu anlamına geliyor.
*RAM değişikliği yapmayı deneyin veya mevcut RAM'i söküp altın renkli ayak bölümünü alkollü bir pamuk ile RAM'i bombe yaptırmadan hafifçe bastırarak silmeyi deneyin.
*Sorun devam ediyorsa büyük ihtimalle anakartta RAM besleme arızası veya CPU besleme arızası meydana gelmiş olabilir. Kullanmış olduğunuz anakartta RAM'lerin kontrolünü büyük ölçüde CPU sağlamaktadır.
*Ek olarak BIOS da silinmiş olabilir.

Merhaba. Anakartta yer alan dram LED'i kırmızı yanıyorsa RAM'ler ile alakalı bir sorun olduğu anlamına geliyor.
*Ram değişikliği yapmayı deneyin veya mevcut RAM'i söküp altın renkli ayak bölümünü alkollü bir pamuk ile RAM'i bombe yaptırmadan hafifçe bastırarak silmeyi deneyin.
*Sorun devam ediyorsa büyük ihtimalle anakartta RAM besleme arızası veya CPU besleme arızası meydana gelmiş olabilir. Kullanmış olduğunuz anakartta RAM'lerin kontrolünü büyük ölçüde CPU sağlamaktadır.
*Ek olarak BIOS da silinmiş olabilir.

Dram LED'i beyaz yaniyor.

Dram LED'i beyaz yaniyor.
Beyaz yanıp sabit kalıyorsa anakart RAM testini geçemiyor demektir.
*Ram değişikliği yapmayı deneyin veya mevcut RAM'i söküp altın renkli ayak bölümünü alkollü bir pamuk ile RAM'i bombe yaptırmadan hafifçe bastırarak silmeyi deneyin.
Bu adımı uygulayın ve sorun devam ederse RAM'i diğer slota takmayı deneyin.

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Silgi ile sildim oldu teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı