R5 3600 GTX 1660 Ti sistem oyunlarda grafikler bozuluyor

TRVito

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Hard diskim eski diğer parçalar yeni 1 ay önce Vatan Bilgisayar'dan ekran kartı aldım GTX 1660 Ti 6 GB orada kurulumunu vs yaptık sonra evde formatladık vs. Spider-Man son oyunu indirdim ve Uncharted son oyunu indirip girdiğimde böyle görüntülerle karşılaştım sorun ekran kartındamı ekran kartındaysa direk garantiyemi yollayayım yoksa harddisktemi emin değilim hard disk Seagate 1TB 2011'den beri kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor.
16 GB RAM.
ASUS Prime B450 mk.
MSI GeForce GTX 1660 Ti.
HDD: Seagate 1TB (2011)

Dosya Ekleri

• SSXZ.png
    SSXZ.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 35
  • UNCHARTED  Legacy of Thieves Col.png
    UNCHARTED Legacy of Thieves Col.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 27
  • UNCHARTED  Legacy of Thieves Col (2) - Kopya.png
    UNCHARTED Legacy of Thieves Col (2) - Kopya.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 30
  • UNCHARTED  Legacy of Thieves Col (3).png
    UNCHARTED Legacy of Thieves Col (3).png
    1,5 MB · Görüntüleme: 28
Ekran kartı sürücüsü güncel mi kontrol etmenizi öneririm. Donanımsal değil bir sorundan ziyade sürücü problemi geldi bana.

Sorun çok yüksek ihtimalle hard diskten kaynaklı. Farklı bir diskte deneyin yüksek ihtimalle sorun çözülecektir. HDD'ler grafik yüklemeye yetişemiyor bile artık. O sebeple SSD almak gerek.

Ekran kartı sürücüsü güncel mi kontrol etmenizi öneririm. Donanımsal değil bir sorundan ziyade sürücü problemi geldi bana.
Evet Güncel

Sorun çok yüksek ihtimalle hard diskten kaynaklı. Farklı bir diskte deneyin yüksek ihtimalle sorun çözülecektir. HDD'ler grafik yüklemeye yetişemiyor bile artık. O sebeple SSD almak gerek.
Olabilir bende HDD'de düşünüyorum.

Önerdiğiniz M2SSD Varmı ? Yada farklı bir SSD mi önerirsiniz 1TB Olmak şartıyla

Bütçe varsa tabii ki Samsung SSD'leri öneririm M.2 klasmanında. Öteki markalar hakkında pek bilgim yok ama SATA alacaksanız Adata, SanDisk gibi markaları önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı