R5 3600 GTX 970 sistem için güç kaynağı önerisi

Enerji verimliliği konusunda sertifikasız bir PSU. Alalı da 6 yıl oluyor. Açıkçası parçalara zarar verecek bir durumun yaşanmasından çekiniyorum. Çok da bilgili biri değilim bu konularda, sizce yeni bir psu mantıksız mı?
Enerji verimliliği sertifikası var o psu'nun. 80 plus. Ayrıca 6 yıl seni taşımışsa gayet işinin hakkını vermiş. Parça güvenliliği ile enerji verimliliğinin bağlantısı yok. Psu içerisinde güvenlik amaçlı zımbırtılar var. Sıkıntı olduğunda psu bozuluyor.

Attığınız Seasonic PSU, iyi bir PSU ancak o sisteme o kadar pahalı bir PSU'yu gereksiz buluyorum. Ayrıca elinizdeki PSU da iyi, neden değiştirmek istiyorsunuz anlamadım. Önerim:

Ben yeni sistem toplayıp corsair vs650'ye emanet ettim sistemimi. Siz 6 yıl kullandığınızı söyleyince iyice içim rahat etti. Psu'ya ayıracağım 1000 tl'yi ekran kartı bütçene eklemen bence çok daha mantıklı.
2016 Ocak ayında topladığım bilgisayarda almıştım neredeyse 6 yıl olacak. İnternette ses-tıkırtı şikayeti çok psu hakkında ama benimkinde böyle bir sorun hiç olmadı, azıcık bile fan sesi duyduğumu hatırlamıyorum. Genel olarak memnunum sadece bir arkadaş içime kurt düşürmüştü. Çok teşekkür ederim, ekran kartları bi stoklansa artık rx5700 xt almayı düşünüyorum. Hayırlısı.

2016 Ocak ayında topladığım bilgisayarda almıştım neredeyse 6 yıl olacak. İnternette ses-tıkırtı şikayeti çok psu hakkında ama benimkinde böyle bir sorun hiç olmadı, azıcık bile fan sesi duyduğumu hatırlamıyorum. Genel olarak memnunum sadece bir arkadaş içime kurt düşürmüştü. Çok teşekkür ederim, ekran kartları bi stoklansa artık rx5700 xt almayı düşünüyorum. Hayırlısı.
Ekran kartını rx 5600xt alırsanız sistemimiz ramlerine kadar birebir aynı olacak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı