R5 3600 - GTX 980 oyun içerisinde FPS düşüşü oluyor

Razzor

Decapat
Ryzen 3 3100 işlemcimi bugün Ryzen 5 3600 ile değiştirdim. Ancak gördüğünüz gibi oyun içi ara ara bu şekilde drop yiyorum. Darboğaz olmuyor olamaz da. Çünkü CPU kullanımı oldukça düşük. Stok fan ile soğutuyorum. Üzerindeki termal macun kendisinin termal macunu. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. (MSI Afterburner yazılımında CPU çekirdeklerinin hepsini açmamışım)
Sistem özellikler:
- Gigabyte B550M S2H
- Ryzen 5 3600
- GTX 980
- 16GB RAM 3200MHz
- 550W 80+ PSU
Değerler:

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-01_174112161.png
    resim_2022-05-01_174112161.png
    127,3 KB · Görüntüleme: 28
Isındığı için hız düşürüyor olabilir. Anlık hız düşmesinde de dediğiniz takılmalar yaşanıyordur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Isındığı için hız düşürüyor olabilir. Anlık hız düşmesinde de dediğiniz takılmalar yaşanıyordur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşlemcinin sıcaklık değerleri normal değil mi yani?

İşlemcinin sıcaklık değerleri normal değil mi yani?
Haritaya baktığınız anlık bir görseli paylaşmışsınız. Oyunu oynarken kısa bir videosu olursa daha iyi olur.

70 Derece normal sayılabilir. Fakat işlemciniz önceden daha yüksek sıcaklığa ulaşıp hız düşürerek sıcaklığı da düşürmeye çalışmış olabilir. Dediğim gibi tek bir fotoğraftan anlayamayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı