R5 3600 için 240mm sıvı soğutma önerisi

ahmetecemis_51

Decapat
Makaleler
1
Sistemim:
Ryzen 5 3600.
ASUS B450M-K.
Corsair Spec Delta RGB kasa 650W PSU.
Corsair 8 GB X 2 3000 MHz RAM.
ASUS ROG STRIX RTX 2060 Super.

Bildiğiniz üzere stok soğutucu bazı durumlarda yetmeyebiliyor o yüzden sıvı soğutmaya geçmeye karar verdim.
Kasanın önündeki 3 fanı 4 pin 12 v RGB bağlantısını ekran kartı üzerinden Aura Sync ile kontrol ediyorum.
Alacağım soğutucuda aynı şekilde senkronize olsun istiyorum.
Aklımda Xigmatek Aurora 240mm bulunuyor ancak bunu aynı şekilde senkronize yapabilir miyim emin değilim.
Eğer yapabiliyorsam nasıl bir soğutucudur alınır mı?
Yapılmazsa başka öneriniz var mı aradığım özellikler güzel görünmesi ve iyi soğutması.

Son düzenleyen: Moderatör:
RGB'lerin senkronize olması sizin için çok önemli ise Cooler Master ML 240L V2 alabilirsiniz.

Senkronize olmaması sorun değil derseniz SilverStone PF240 öneririm. Anakartınız ARGB desteklemiyor ancak kutu içerisinden kontrolcü çıkıyor.

Hatta bi tık bütçe aşarsanız aynı modelin 360mm olanını öneririm. Tabii bunu alırsanız ön panele takmanız gerekecek, haliyle ön paneldeki fanlarıda arka ve üst kısma takmanız gerekir.

Screenshot_13.png
Screenshot_12.png

Yukarıdaki tabloda Arctic biraz daha önde ancak kullandıkları model 280mm olan modeli. Eğer 240mm olan modeli kullansalardı muhtemelen 1-2 derece fark ve SilverStone önde olurdu diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı