R5 3600 için 400 TL CPU soğutucu önerisi

ismail34

Kilopat
İyi akşamlar,

Ryzen 3600 işlemci, MSI B550 GAMING Plus anakart ve Cooler Master MB511 ARGB kasada kullanabileceğim Max 400 TL bütçe ile işlemci için hava soğutma önerilerinizi bekliyorum. 100, 200 lira koyup şu sıvı soğutucuyu da düşünebilirsin vs önerilerinize de açığım.

Yeterli gelir.

Hocam bütçeyi biraz daha aşıp bu soğutucuyu almanızı öneririm. Sizi çok daha fazla götürecektir.

İyi akşamlar,

Ryzen 3600 işlemci, MSI B550 GAMING Plus anakart ve Cooler Master MB511 ARGB kasada kullanabileceğim Max 400 TL bütçe ile işlemci için hava soğutma önerilerinizi bekliyorum. 100, 200 lira koyup şu sıvı soğutucuyu da düşünebilirsin vs önerilerinize de açığım.
Hocam konu ile alakasız ama boşta ki ve tam yük altında ki değerleriniz nedir? Ben 3600x stok fan ile yeni kullanmaya başladım. Boşta 39-50 arası çok değişkenlik gösteriyor anlık. Ortalama 45. Tam yükte bütün çekirdekler açık 4.1 GHZ' de 76'yı geçmedi 11-12 dakika test yaptım.

İtopya ya da Vatan'da su siralar indirim var bak. Ya da 27'sini bekle cuma indirimleri olacakmis diyorlardi.

Hocam konu ile alakasız ama boşta ki ve tam yük altında ki değerleriniz nedir? Ben 3600X stok fan ile yeni kullanmaya başladım. Boşta 39-50 arası çok değişkenlik gösteriyor anlık. Ortalama 45. tam yükte bütün çekirdekler açık 4.1 GHz'de 76'yı geçmedi 11-12 dakika test yaptım.

CPB kapali 30 45 derece bosta. Yukte yani oyunlarda Max 65 derece yalnız CPB kapali yani. 3.6 sabit hiz. R5 3600.

İşlemciye çok fazla OC yapmayacaksanız bu ikisi fazlasıyla yeterli olur, yani durduk yere fazla para vermeyin ama tabi çok daha iyi bir beklentiniz varsa arkadaşların önerdiği Freezer 34'ü almanızı tavsiye ederim:

Hocam konu ile alakasız ama boşta ki ve tam yük altında ki değerleriniz nedir? Ben 3600X stok fan ile yeni kullanmaya başladım. Boşta 39-50 arası çok değişkenlik gösteriyor anlık. Ortalama 45. tam yükte bütün çekirdekler açık 4.1 GHz'de 76'yı geçmedi 11-12 dakika test yaptım.

Hocam sistem tam olarak toparlanmadı, o yüzden bu konuda bilgi veremeceğim.

Arctic freezeer i bir köşeye yazdım, onun dışında başka öneriler var mı? Şu sıralar İtopya, Vatan ve QP bilişimde indirimler varmış. Cooler Master hyper 212 spectrum önerileride var.

Max 400 TL bütçem bulunuyor, MB511 ARGB kasa, Ryzen 5 3600 ve MSI B550 GAMING Plus anakart ile kullanacağım bir hava soğutma arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Geri
Yukarı