R5 3600 için anakart önerisi

Bütçe
1000
Bütçe 1000 TL olarak belirtilmiş yukarıda bilgilendirme kısmında. Böyle bir sisteme X570 önermenizin nedeni nedir? Gen 4 SSD kullanılmayacak, ciddi overclock yapacağını da düşünmüyorum konu sahibinin Ryzen 3600 ile.

1000TL bütçe ile alınabilecek bir X570 anakart -o da eğer o bütçeye uygun bulunabilirse- giriş seviyesi ve VRM/Mosfet soğutması ve kalitesi çok kötü bir anakart olacaktır. Bunun yerine yukarıdaki mesajda da belirtildiği gibi B450 Tomahawk Max alınabilir. VRM ve Mosfet soğutma olarak Mortar Max ile birlikte piyasadaki en iyi B450 anakart ve çoğu X570'den daha iyi bu konularda.

Sadece "X570 öneririm" yazmaktansa nedenleriyle birlikte altını doldurarak yazmanızı tavsiye ederim. Konu hakkında yeteri kadar bilginiz yoksa da yeteri kadar bilgi sahibi olduktan sonra tavsiyede bulunmanız daha mantıklı olacaktır hem sizin hem de soruyu soran için.
Merhaba. Yukarıdaki "Bütçe" yerini görmedim. Bu konuda haklısınız.

İlerde upgrade etmek için
İlerde anakartı değiştirmek zor olacağı için iyi bir anakart

X570 önerme sebebim ise bunlar yüzünden. B450 anakartlar mı daha güncel, yoksa X570 anakartlar mı? Sormak ne haddime pardon, siz daha iyi biliyorsunuz :D

Konu hakkında yeteri kadar bilginiz yoksa da yeteri kadar bilgi sahibi olduktan sonra tavsiyede bulunmanız daha mantıklı olacaktır hem sizin hem de soruyu soran için.
Emin olun, sizden daha fazla bilgiye sahibiyimdir bu tür konularda. Amacım övünmek değil, zaten övünmedim bu süreye dek. Övünmeyi de keza sevmem, konu eğer benim bütçe sorup, sizin deyiminizle altını doldurmadan bir şeyi önermem ise, bu bilgisizlik değildir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı