R5 3600 için F/P soğutucu tavsiyesi

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Direkt konuya gireyim, stok fan tatmin edici değil ve ses yapmaya başladı. Ben fazla para harcamadan bunu değiştirmek istiyorum, isteklerim tüm çekirdekleri eş frekansta çalıştırabilecek kadar OC yapabilmek. Anakartım MSI B450M Mortar ve kasam Master Case Pro3. Adata XPG Gammix D30 RAM var 2 tane, stok soğutucu ile arasında bir parmak falan mesafe var. Bu isteklerimi karşılayan mümkünse ışığı kontrol edebileceğim veya ışıksız, yoksa da LED'liye de razıyım. Kendi bulduğum ürünler:
Dark Freezer X128 2x12cm FRGB LED Intel & AMD Uyumlu PWM Fiyatı (hepsiburada.com)
SNOWMAN EKSTRA SOĞUTMALI T6 KIRMIZI LEDLİ İŞLEMCİ FANI Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
Bütçe konusu: 200TL'ye işin içinden çıkmayı planlıyorum ama aşırı iyi bir şey bu derseniz 2 katına kadar (pek istemiyorum) esnetebilirim. Zamanında 250TL bandına Arctic Freezer 34 Duo olmadığıma pişmanım, şimdi 2 katına çıkmışlar :( tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma konusunda arada pek fark olmaz diye düşünüyorum. Dark Freezer X128 daha estetik, fanları FRGB ve kanatları siyaha boyanmış. Snowman'in fanları biraz dandik duruyor. Bence X128 almalısın.

Soğutma konusunda arada pek fark olmaz diye düşünüyorum. Dark Freezer X128 daha estetik, fanları FRGB ve kanatları siyaha boyanmış. Snowman'in fanları biraz dandik duruyor. Bence X128 almalısın.
Bu dediklerin için 120 TL vermeye değer mi? Bu fiyata 2 fan daha alabilirim. FRGB ise nefret ettiğim bir şey muhtemelen 2 soğutucunun da ışığını kapatacağım. Teşekkürler gene de farklı bir tavsiyelere açığım.
Snowman T6 alacağım sanırım, bence blok için bile iyi fiyat. İleri vakitlerde fanları güncellemeyi ve güzel bir termal macun almayı düşünüyorum ayrıca hız kontrolünü ile voltajla yapıp bahsedilen ses sorunun geçmeye çalışacağım. Sonuçları üşenmezsem paylaşırım.

Son düzenleme:
X128 önermem soğutucu blok kısmı çok hafif, sırf göz boyama amaçlı çift fan koymuşlar. Dark marka soğutucu olarak X124 alınabilir. Benim önerim ise ID-COOLING SE-224-XT olur.
Snowman T6 Ultra nasıldır? Sizin attığınıza baktım da Snowman olan model sanki daha F/P, fan değişimi ile benzer fiyatta olacaklar. Dark benim de içime sinmedi, Monster gibi markalaşıp F/P oranı çok düştü.
Snowman T6 Ultra nasıldır? Sizin attığınıza baktım da Snowman olan model sanki daha F/P, fan değişimi ile benzer fiyatta olacaklar. Dark benim de içime sinmedi, Monster gibi markalaşıp F/P oranı çok düştü.
ID-COOLING SE-213V2 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat | Gelbura.com
Hocam bu nasıldır, ısı borusu 4 yerine 3 daha F/P bence ama T6 Ultra'yı gerçekten merak ediyorum bu fiyata özellikle.

Son düzenleme:
Üç ısı borulu o soğutucuyu önermem. Snowman çok rağbet gören soğutucu ama merdiven altı ürün olduğundan eline sağlam ürün gelirse şanslı olursun. Riskli bir tercih diyelim.
Ürünün sağlamlığından bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum, en kötü iade ederim ama yanında muhtemelen kötü bir macun ve RGB gibi gösterilmek için yapılmış kötü fanlar var. Gene de blok olarak kurtaracaktır beni diye düşünüyorum. Bütçeyi 2 katına çıkarmadan güzel parçalar bulmak zor, ileride 2 fan ve kaliteli macunla değiştirebilirim. Sizin attığınız ürün de açıkçası hoşuma gitti fakat 70 TL fazladan verme noktası pek işime gelmedi. Sanırım tercihimi Snowman üzerinde kullanacağım, çok teşekkür ederim.

Kaliteden asla şaşmayın hocam. Eğer bütçe 450 TL gibi bir şey olsaydı Arctic Freezer 34 E sports duo önerebilirdim. Ama anladığım kadarıyla değil.
Hocam siparişi verdim ne yazık ki, attığınız siteyi de tam bilmiyorum. Arctic Freezer 34'ü bende düşünüyordum da o fiyatı etmez gibi. Kutuda bir hasar yoksa T6 Ultra kullanmayı planlıyorum, hasar varsa da iade edip şu ürünü alma düşüncem var. Üstü fiyatlarda gönlüm sıvı soğutmada gene de teşekkür ederim.

Hocam siparişi verdim ne yazık ki, attığınız siteyi de tam bilmiyorum. Arctic Freezer 34'ü bende düşünüyordum da o fiyatı etmez gibi. Kutuda bir hasar yoksa T6 Ultra kullanmayı planlıyorum, hasar varsa da iade edip şu ürünü alma düşüncem var. Üstü fiyatlarda gönlüm sıvı soğutmada gene de teşekkür ederim.
Marka hakkında bir bilgim yok ama güzel bir şeye benziyor. Benim paylaştığım link N11'de bayağı büyük bir mağazanın linki. Güvenebilirsiniz. QP gibi. Hem N11'de mağazası var hem de kendi sitesi var.

Geri
Yukarı