R5 3600 için fan ve anakart önerisi

Cenk Karasol

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sistem toplamayı düşünüyorum ve bunu parça parça yapacağım. Yaklaşık 2 ay sürecek önce işlemci ve anakart almak istedim. Ryzen 5 3600 alacağım fakat okuduğum her yerde içinden çıkan stok fanın çok yetersiz olduğu söyleniyor. Benim de soğutma sistemleri konusunda bir bilgim yok. Sıvı soğutma alamam bütçem yetmez fakat uygun fiyatlı kullandığınız verim aldığınız hava soğutmalı sistem önerirseniz çok iyi olur. Bunun dışında anakart önerisi de yaparsanız sevinirim. Anakart 900 TL'yi aşmasın lütfen. Şimdiden teşekkürler...

Not: En son ekran kartı alacağım ve aklımdaki ürün MSI Radeon RX 5600 XT Gaming X 6 GB GDDR6 192Bit DX12.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci gayet iyi bir seçim. Anakart önerim ise hem fiyat olarak hem de performans olarak gayet uygun Gigabyte B450M anakartını öneriyorum. Çok rahat overclock yapabilirsiniz. Soğutma olarak da bunu öneriyorum.
Anakartın fiyatı 450TL civarları.
Soğutucu fiyatı ise 350TL civarlarında.

İşlemci soğutucu: MSI Core Frozr s 120mm.
Anakart: Gigabyte B450M.

Son düzenleme:
Ben de Ryzen 2600 işlemcime bunu alacak gibiyim:

Eğer bu kadar bütçem olmazsa da şöyle marka olmayan ama iş gören şeylerden alacağım:

Arkadaşlar merhaba, sistem toplamayı düşünüyorum ve bunu parça parça yapacağım. Yaklaşık 2 ay sürecek önce işlemci ve anakart almak istedim. Ryzen 5 3600 alacağım fakat okuduğum her yerde içinden çıkan stok fanın çok yetersiz olduğu söyleniyor. Benim de soğutma sistemleri konusunda bir bilgim yok. Sıvı soğutma alamam bütçem yetmez fakat uygun fiyatlı kullandığınız verim aldığınız hava soğutmalı sistem önerirseniz çok iyi olur. Bunun dışında anakart önerisi de yaparsanız sevinirim. Anakart 900 TL'yi aşmasın lütfen. Şimdiden teşekkürler...

Not: En son ekran kartı alacağım ve aklımdaki ürün MSI Radeon RX 5600 XT Gaming X 6 GB GDDR6 192Bit DX12.

Anakart Tomahawk Max.
İşlemci soğutucu: Mugen 5 revb, fuma revb, fuma 2.

Geri
Yukarı