R5 3600 için sıvı soğutma önerisi

HasanCan Polat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle selam, işlemcimi soğutmak istiyorum şu anda undervoltlu şekilde kullanıyorum ama tam performans almak istiyorum. Hava soğutucu istemiyorum çünkü hoşuma gitmiyor, zamanında tecrübesizlikle Rampage spectra bir kasa almıştım, kasama 360mm sıvı soğutmalar sığmıyor şu anda garip bir çıkmazın içindeyim yani anlayacağınız. Kasa mı değişsem, sıvı soğutma alsam 240 yetecek mi? 360 alsam daha iyi olacak ama kasama sığmıyor 2700-2800'e kadar bütçem var. Kasa alacak olsak yeni bir tane o da en az 2K olmus tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence kasa al, rampage kasayla uğraşma
NZXT H5flow öneririm ama ön panel için 2x120 ya da 2x140 kasa fanı da alman gerek
daha sonra bütçen olduğunda yeni kasada sıvı soğutmaya geçersin

3600 için 120mm sıvı soğutmalar da yeterli olur fakat önermem.
Neden kule tipi almıyorsunuz ki? Görüntü sizin için bu kadar önemli ise RGB modeller düşünülebilir.

3600 için 120mm sıvı soğutmalar da yeterli olur fakat önermem.
Neden kule tipi almıyorsunuz ki? Görüntü sizin için bu kadar önemli ise RGB modeller düşünülebilir.

Görünüşü hoşuma gitmiyor hocam 120mm sıvı soğutmaya para vermek de istemiyorum, cevabınız için teşekkürler.

Bu işlemci için gerekmeyeceği belirtilmiş ama AIO şartınız varsa buyurunuz:

Kasa değişmezse:

3600'ü bırak 5600 için bile sıvı soğutma gereksizken neden sıvı soğutma arıyorsun ki? Hava soğutmaların neyini beğenmiyorsun şeklini mi?

Hıcam yukarıda da açıkladım hava soğutmayı kule tipini beğenmiyorum, kasam da da berbat bir hava akışı oldugu için sıvı soğutma almayı düşünüyorum.

Bu işlemci için gerekmeyeceği belirtilmiş ama AiO şartınız varsa buyurunuz:

Kasa değişmezse:

Cevabınız için teşekkürler sanırım ilk olarak kasayı değişeceğim gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı