R5 3600 için sıvı soğutma tavsiyesi

500 TL bütçeye doğru düzgün bir şey bekleme. Onun yerine az daha para biriktir ikinci el güzel bir sıvı soğutma al geç.
Bu nasıl bir mantık anlamadım. Attığım soğutucu SE-224 XT ile aynı ve gayet güzel bir soğutucu. Neden kötü olsun?

500 TL bütçeye doğru düzgün bir şey bekleme. Onun yerine az daha para biriktir ikinci el güzel bir sıvı soğutma al geç.
Altı üstü Ryzen 5 3600 kullanıyor, i9 12900K değil.

Eski kasamda yer olmadığı için tek fanlı sıvı soğutma aldım Silverstone marka. Herkesin yorumu: Berbat, pişman olursun, tek fanlı iş yapmaz, O nasıl marka öyle çöp, gibi olmasına rağmen gittim aldım. Hem kasada çok hoş durdu hemde 5800x gibi 105'lik işlemci 61 dereceyi hiç geçmedi. Tavsiyem ürünün satış sayfasında o ürünü kullanmış kişilerin yorumuna bakarak al. (Not: Termal macunu kaliteli seç)

Eski kasamda yer olmadığı için tek fanlı sıvı soğutma aldım Silverstone marka. Herkesin yorumu: Berbat, pişman olursun, tek fanlı iş yapmaz, O nasıl marka öyle çöp, gibi olmasına rağmen gittim aldım. Hem kasada çok hoş durdu hemde 5800x gibi 105'lik işlemci 61 dereceyi hiç geçmedi. Tavsiyem ürünün satış sayfasında o ürünü kullanmış kişilerin yorumuna bakarak al. (Not: Termal macunu kaliteli seç)
Bu ürünün yorumları çok iyi ama arkadaşlarıma felan sorunca alınmaz gibisinden cevaplar veriyorlar.

Yani burada sorarsan tabiki kötü derler. Burada 360mm asus rog sıvı soğutucu falan bile sorsan sana neden MSI almıyorsun daha iyi derler. Tavsiyem; al ve dene. Kutusuna zarar verme. Beğenmezsen zaten 14 gün cayma hakkın var. Ek olarak Silverstone pf120 bulabiliyorsan bu fiyatlara tavsiye ederim.

Yani burada sorarsan tabiki kötü derler. Burada 360mm asus rog sıvı soğutucu falan bile sorsan sana neden MSI almıyorsun daha iyi derler. Tavsiyem; al ve dene. Kutusuna zarar verme. Beğenmezsen zaten 14 gün cayma hakkın var. Ek olarak Silverstone pf120 bulabiliyorsan bu fiyatlara tavsiye ederim.
Teşekkürler

5900X kullanmıyorsun sıvı soğutmaya gerek yok. Ryzen 3600'ü Snowman T6 Ultra ile kullanıyorum. RDR2'de kışın 56, yazın 65 derece civarında oluyor sıcaklık. İzmir'de yaşıyorum hava çok sıcak, kasamın hava akışı çok iyi değil ayrıca içinden çıkan termal macunu kullandım. Bu şartlara rağmen yüzde yüz yükte 71 derecede kalıyor. Burada anlatmak istediğim normal bir hava soğutmayla bile Ryzen 3600 soğuk kalabiliyor. Sıvı soğutmaya hiç gerek yok. ID-COOLING SE-214-XT RGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu (Random Spectrum Lighting) Fiyat bu T6 Ultra'dan biraz daha iyi. Kesinlikle tavsiye ederim. Stok soğutucudan 15 20 derece daha soğuk çalıştırır.

Geri
Yukarı