R5 3600 için sıvı soğutucu önerisi

Mustafa ergn

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli/Körfez
Daha fazla  
Meslek
Teknik Bilgiler Endrüstiyeli
RAM
Corsair RGB Pro
Ekran kartı
GTX 1660S
Anakart
MSI Mortar Max B450M
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Arkadaşlar Merhaba,

İlgili konu belki de daha önce açılmıştır ama, bayağı üzerinden 1 - 2 sene geçmiş ortalama. Şu anda belirttiğim gibi işlemcime uygun olabilecek en iyi ve hiçbir kronik sorunu olmayan (sıvı kaçırma vss.) Sıvı soğutucu önerilerinizi bekliyorum.

Tercihen beyaz ama siyah renkte olabilir.

Bütçe: 2.500 Max

Son düzenleyen: Moderatör:
Thermalright assasin king Gaming.Gen.TR sıvı soğutma abartı gereksiz.
Hocam bilirsin herhalde bu işlemci çok sıcak çalışıyor ve ayrıca ilerki bir süreçte işilemci değişebilirim uzun vadeli düşünüyorum bundan ötürü almak istiyorum bir nebze fiyatlar malum.

Sistemin sıvı soğutma için çok düşük bence o bütçeyle sistemini iyileştirebilirsin.

İyi bir kule tipi > sıvı soğutucu
Yani sıvı soğutucu alıp boşuna para harcamayın ve kasanizdan bir soğutma yeri de götürüyor ayrıca işlemciye kule tipi yeterli.

Mesela 2500TL'ye gidip de sıvı soğutma alacağına elindeki işlemciyi sat gelen paranın üstüne bütçeni ekle ikinci elden adam gibi bir işlemci al hem sıcaklık problemin olmaz sıvı soğutmaya gerek kalmaz hem de daha performanslı olur.

İyi bir kule tipi > sıvı soğutucu
Yani sıvı soğutucu alıp boşuna para harcamayın ve kasanizdan bir soğutma yeri de götürüyor ayrıca işlemciye kule tipi yeterli.
Yani aslında kule tipi soğutucum var ama yeterince soğutmuyor Snowman T6 ultra var bilir misin?

Mesela 2500TL'ye gidip de sıvı soğutma alacağına elindeki işlemciyi sat gelen paranın üstüne bütçeni ekle ikinci elden adam gibi bir işlemci al hem sıcaklık problemin olmaz sıvı soğutmaya gerek kalmaz hem de daha performanslı olur.
Çok iyi anladım hocam peki portlamak gibi olmasın ama bu sisteme bu işlemci dışında hangisini önerirsiniz. Dediğiniz gibi yüksek ısılara maruz kalmayan ve voltaj değerleri abartılı olmayan işlemci?

(Özelden de yazarsanız sevinirim. Portlamasın konu)

Geri
Yukarı