R5 3600 için sıvı soğutucu önerisi

O soğutucunun soğutması lazımdı kesin kasanda bir problem var yani hava sirkülasyonu yok.
hocam şuanda 43 derecelerde gezinirken yer yer 45 derece işlemci macunu yeni değiştim. thermal grizzly hydronaut ile.

Bu arada bu indirime gişrmiş sizce alınır mı*

@elveriş siz ne dersiniz.

Hocam 43-45 derecelerden bahsediyorsunuz. Gayet iyi daha ne olacak kuru buz dökseniz 40 derece olur yine eridikten sonra.

Boştaki sıcaklığı da önemli değil ayrıca. Bende de var aynı işlemci. Stok fanla 85'i geçmiyor oyundayken. Bu değerler gayet yeterli.

Bu hocam.

Tamam kasa kötü değil.

Büyük ihtimalle siz işlemcinin sıcak olduğunu düşündüğünüz için yeni soğutucu almayı düşünüyorsunuz.

İşlemci kendini kapatmadığı ve performansta düşüş olmadığı sürece işlemcinin kaç derece olduğunun bir önemi yoktur.

Hocam şu anda 43 derecelerde gezinirken yer yer 45 derece işlemci macunu yeni değiştim. Thermal Grizzly hydronaut ile.

Bu arada bu indirime gişrmiş sizce alınır mı?*

@elveriş siz ne dersiniz?

45 derece için soğutucu mu alınır dostum? Sıcaklıklar yük altında ise çok çok iyi zaten. Sıvı soğutmayada ihtiyacın yok. İyi bir kule tipi işini fazlasıyla görür.

45 derece için soğutucu mu alınır dostum? Sıcaklıklar yük altında ise çok çok iyi zaten. Sıvı soğutmayada ihtiyacın yok. İyi bir kule tipi işini fazlasıyla görür.
İşini görmesine gerek olan birşey yok. Önce normal diyip sonra kule tipi işini görür diyince kule tipi al demiş gibi oluyorsunuz. Yanlış anlaşılma varsa düzelteyim. Dediğiniz yanlış değil yani.

İşini görmesine gerek olan bir şey yok. Önce normal deyip sonra kule tipi işini görür deyince kule tipi al demiş gibi oluyorsunuz. Yanlış anlaşılma varsa düzelteyim. Dediğiniz yanlış değil yani.

Soğutucu önerisi istiyor sonuç olarak, alacaksa kule tipi almalı diye ekledim. Bu sıcaklıklar doğru ise zaten soğutucu gerekli değil. Yük altında 45 derecede tutabiliyorsa tabii. Ama sanmıyorum yüksek ihtimalle o kadar soğuk çalışamaz.

Soğutucu önerisi istiyor sonuç olarak, alacaksa kule tipi almalı diye ekledim. Bu sıcaklıklar doğru ise zaten soğutucu gerekli değil. Yük altında 45 derecede tutabiliyorsa tabii. Ama sanmıyorum yüksek ihtimalle o kadar soğuk çalışamaz.
Tamamda hocam ben size yanlış dediniz diye birşey demedim yanlış anlaşılma varsa düzelteyim dedim.
Yüktede muhtemelen 80-85 dereceyi geçmez yani. Bir şey almaya gerek var mı yok mu kestirememiş galiba konu sahibi o yüzden konu açmış öneri istemiş. Tabii yükte 100 derece olma ihtimali de var kasa hurdacı dükkanında kıyıda köşede bir yerde toz içinde durup bütün fanları tıkalıysa. :D

Geri
Yukarı