R5 3600 için soğutucu önerisi

FROSTY1ONE

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Konuda görmüş olduğunuz kadarıyla Ryzen 5 3600 işlemcisi için uygun fiyatlı bir sıvı soğutma arıyorum. Birkaç gün önce bir hazır sistem satın alımı yaptım ve işlemcinin yanında stok fan gönderileceğini gördüm. Stok fanın soğutma performansına baktıktan sonra açıkçası biraz korkmaya başladım y. Az mevsiminin geldiğini göz önünde bulundurursak ısınma sorunu yaşamaktan korktuğumu eklerim. Sizce bu işlemcide kullanılabilecek uygun fiyatlı soğutucu nedir?

Sıvı soğutma neden?
Kasanızın sirkülasyonu iyiyse, kaliteli bir kule soğutucuyla yarı fiyatına çok iyi performans alabilirsiniz.
Zamanında 160 liraya aldığım Dark x120 kule tipi soğutucumu kaliteli bir macun ile kullanıyorum. Neredeyse 2 senedir macun yenilemesi yapmadım (Cooler master maker) işkence testlerinde 60 dereceyi halen geçmiyorum.

Uygun fiyattan ziyade sizin bütçeniz konuyu daha verimli bir hale getirir. Ayrıca kasanızı da paylaşmalısınız. R5 3600 için aşırı bir ödeme yapmaya gerek yok. Ama düzgün bir soğutucu ile AM5 tarafında da kullanım sağlarsınız.

Eğer dediğiniz gibi kule tipi daha kullanılabilir ise kule tipi de alabilirim
bu arada bütçem 500 tl bandında
kullanacağım kasa ise:
500 TL bandında bir bütçe varsa zaten kule tipi soğutucu harici bir ürün almak mantıklı olmayacaktır.

Yukarıdaki ID-Cooling marka soğutucu size fazla fazla yetecektir. Olası işlemci yükseltmelerinde de yarı yolda bırakmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ben aşağıdakini kullanıyorum. Dediğim gibi kaliteli bir macun ile işini fazlasıyla yapıyor.

Bu çok daha iyi;

Alınablir alternatif;

Ben aşağıdakini kullanıyorum. Dediğim gibi kaliteli bir macun ile işini fazlasıyla yapıyor.

Bu çok daha iyi;

Alınablir alternatif;
Bu bütçede alınmaz bu attıklarınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı