R5 3600 işlemci oyun sırasında 78 derece oluyor

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Cbp'yi kapattım performans düşüşü oldu ve tekrar açtım ve kapatmayı düşünmüyorum sıcaklığı nasıl düşürebilirim? Minecraft, Spotify, Discord açık ve 78 derece işlemci ve bu işlemler için çok yüksek çünkü Minecraft hani o kadar da ağır bir oyun değil. Ne yapmalıyım? Soğutucu alamam çünkü yakında okul başlayacak. Snowman M200 var ama baktığımda pek fark yoktu stok soğutucudan. Ne yapmalıyım?

@Galaxes RTX 3060, RTX 2070, RX 5700XT gücünde ekran kartı kullanmıyorsan CPB kapatmak ile ciddi manada performans farkını göremezsin. Stok soğutucu ile kullanmayı düşündüğün için işlemcini ya undervolt yapacaksın ya da CPB kapatacaksın.

@Galaxes RTX 3060, RTX 2070, RX 5700XT gücünde ekran kartı kullanmıyorsan CPB kapatmak ile ciddi manada performans farkını göremezsin. Stok soğutucu ile kullanmayı düşündüğün için işlemcini ya undervolt yapacaksın ya da CPB kapatacaksın.

200FPS düşüşü gördüm hocam 1200 FPS gördüğüm yer de 800FPS görmek istemiyorum psikolojik olarak yakıştıramıyorum maalesef :( . Ekran kartım 1660 Super.
O zaman sisteminizle cayır cayır iyi eğlenceler dilerim.

Hocam kasayı açarsam en fazla 5 derece düşecek.

Geri
Yukarı