R5 3600 işlemcinin 91 dereceye çıkması normal mi?

BIOS'tan işlemci fan hızını normalden tam hıza aldım bir de böyle deniyeyim.

Aman hocam sisteme zarar gelebilir. Bazen bu da bir alternatiftir fakat önermem. Fanların fabrika ayarlarında sisteme göre çalışması daha iyi. Böyle bir şey yaptıysanız bilgisayarı kontrolde tutmanızı öneririm.

Aman hocam sisteme zarar gelebilir. Bazen bu da bir alternatiftir fakat önermem. Fanların fabrika ayarlarında sisteme göre çalışması daha iyi. Böyle bir şey yaptıysanız bilgisayarı kontrolde tutmanızı öneririm.

Zaten işe yaramadı geri indireceğim.

Güç planı'da AMD Ryzen Balanced'da boşta bile nasıl 50-60 derece anlamıyorum.

En ucuz kule tipi ne alabilirim?
GAMETECH Freezer HD 2.0 AMD / INTEL Gaming Rainbow Kule Tipi İşlemci Fanı 95 W TDP Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL Bu nasıl?

Son düzenleme:
Zaten işe yaramadı geri indireceğim.

Güç planı'da AMD Ryzen Balanced'da boşta bile nasıl 50-60 derece anlamıyorum.
Dediğim gibi, turbo frekansı kapatırsanız zaten binevi GHz kısıtlamış olursunuz. Isı düşüşü yaşayabilirsiniz. Benim gördüğüm kadarıyla r5 3600 kullanan insanlar kule tipi soğutucuya geçtiğinde 30-20 derece fark görüyorlar. Şu an yapılması gereken en iyi şey bilgisayarın kullandığı GHz'yi kısıtlamak. Kış aylarında veya ılımlı havalarda 70-75 derece chill takılırsınız. Ama kule tipi soğutucuya geçene kadar sıcak havalarda turbo frekansı kapatın derim.

Dediğim gibi, turbo frekansı kapatırsanız zaten binevi GHz kısıtlamış olursunuz. Isı düşüşü yaşayabilirsiniz. Benim gördüğüm kadarıyla r5 3600 kullanan insanlar kule tipi soğutucuya geçtiğinde 30-20 derece fark görüyorlar. Şu an yapılması gereken en iyi şey bilgisayarın kullandığı GHz'yi kısıtlamak. Kış aylarında veya ılımlı havalarda 70-75 derece chill takılırsınız. Ama kule tipi soğutucuya geçene kadar sıcak havalarda turbo frekansı kapatın derim.
Tamam kule tipi alabilirim belki ama yine 200 TL civarı bir şey şuan işlemciyi daha yeni aldığım için çok bir şey alamıyorum.

Hocam i5 11400 içinde video var mıdır acaba.

Dediğim gibi, Turbo frekansı kapatırsanız zaten bir nevi GHz kısıtlamış olursunuz. Isı düşüşü yaşayabilirsiniz. Benim gördüğüm kadarıyla R5 3600 kullanan insanlar kule tipi soğutucuya geçtiğinde 30-20 derece fark görüyorlar. Şu an yapılması gereken en iyi şey bilgisayarın kullandığı GHz'yi kısıtlamak. Kış aylarında veya ılımlı havalarda 70-75 derece chill takılırsınız. Ama kule tipi soğutucuya geçene kadar sıcak havalarda Turbo frekansı kapatın derim.

Tamam kule tipi alabilirim belki ama yine 200 TL civarı bir şey şuan işlemciyi daha yeni aldığım için çok bir şey alamıyorum.
Hocam siz sadece turboyu kapatmakla yetinin. Bütçenizi biraz daha genişletirseniz kule tipi soğutucu öneri konusu açarsanız altında beni görebilirsiniz. Eğer turbo kapanıncada durum sıkıntılıysa soğutucu bakarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı