R5 3600 işlemciyi 5600X'e yükseltmek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan Quante
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 341

Quante

Centipat
Daha fazla  
RAM
2X8GB Gskill 3200mhz
Anakart
b450m a promax
Ekran kartım 2060 Super.
Bilgisayardaki bütün parçaları değiştirdim hala oyunlarda drop yiyorum sadece işlemci kaldı değiştireceğim. Sizce işlemciyi 5600X yaparsam bu sorundan kurtulur muyum?

Oyunlarda hangisi daha iyi performans verir? artık drop yemek istemiyorum kısaca kaliteli bir am4 işlemci almak istiyorum

Aradaki fiyat farkına değecek performans farkı bulunmuyor başta bende 5600x alacaktım 5600 aldım, memnunum

Oyunlarda hangisi daha iyi performans verir? artık drop yemek istemiyorum kısaca kaliteli bir am4 işlemci almak istiyorum
5600, 5600X ile nerdeyse aynı. Drop yediğiniz oyunlara bağlı, sorunun işlemcide olup olmaması. Yüksek kare hızında çalışan çevrimiçi oyunlardaysa sorun işlemcidir. Ama tek kişilik oyunlarda yiyorsanız ekran kartı da olabilir.

Hocam drop yiyorsanız işlemci çözüm olmayabilir gibi? %100 emin misin işlemcide sorun olduğuna.

Bilgisayardaki anakart ve işlemci hariç bütün parçaları değiştirdim ama hala droplar var benim bu bilgisayarı kontrol ettireceğim neresi var vatan gibi yerler bakar mı?

5600, 5600X ile neredeyse aynı. Drop yediğiniz oyunlara bağlı, sorunun işlemcide olup olmaması. Yüksek kare hızında çalışan çevrimiçi oyunlardaysa sorun işlemcidir. Ama tek kişilik oyunlarda yiyorsanız ekran kartı da olabilir.

Rainbow Six, Apex Legends da hiçbir sıkıntı yok ama PUBG, Fortnite özelliklede 7 Days to Die oyununda droplar oluyor.
Bir de Elden Ring oynadım en ufak bir drop söz konusu olmadı.

Bilgisayardaki anakart ve işlemci hariç bütün parçaları değiştirdim ama hala droplar var benim bu bilgisayarı kontrol ettireceğim neresi var vatan gibi yerler bakar mı?

Hocam bir bilgisayarcıya götür istersen. Benim bildiğim drop sorunları Ekran kartı, RAM veya Depolama kaynaklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı