R5 3600 KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatası

korro

Hectopat
Daha fazla  
Ballistik 2x8GB 3200MHz sıfır RAM ve R5 3600 sıfır gibi işlemci aldım. Ancak devamlı mavi ekran yiyiyorum. 2 sefer Memtest yaptım temiz çıktı, Windows Bellek Tanımlama Aracı da temiz çıktı, sıfır hata hepsinde. Ancak dakikada bir hata alıyorum. Devamlı hata aldığım için bu yazıyı zorlan yazdım, Minidump klasörünü de paylaşamıyorum.
Acaba işlemcinin bellek kontrolcüsü kısmında bir problem olabilir mi? Adam sıfır kutuyu sen açacan dedi, siyah kutuda 5-6 ay önce alınmış bir işlemci geldi ondan işgilleniyorum. İşlemciyi böyle stress testi dışında tarayacak bir program önerir misiniz?
Aldığım hatalardan hatırladıklarım; KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION, APC INDEX MISMATCHED...
En son ssdyi de değiştirdim, yedek vardı. Ama hala aynı mavi ekranlar sürüyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Soğutucuyu monte ederken işlemciye fazla bastırmadığınıza eminsiniz değil mi? Bellek kontrolcüsüne fazla baskı uyguluyor olabilir. Montaj vidalarını biraz esnetin.

Sistem güvenli moddayken hata alıyor musunuz?

Soğutucuyu monte ederken işlemciye fazla bastırmadığınıza eminsiniz değil mi? Bellek kontrolcüsüne fazla baskı uyguluyor olabilir. Montaj vidalarını biraz esnetin.

Sistem güvenli moddayken hata alıyor musunuz?
Konusuna şahsımca bakılmıştır.

Ana şüpheli işlemci hocam.

Geri
Yukarı