R5 3600 overclock yapmak

JusTaUseR

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İşlemciye 1.3v verince ısınıyor. 1.2v ile 4.1 GHz'de açınca da mavi ekran veriyor. Çıldıracağım, ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıldırmanızı gerektiren bir durum yok. 1.2v, 4.1 GHz için yetersiz geliyor. Isınmaması için soğutucu alın, 1.2v olarak kullanak için frekans düşün. Bu kadar basit.

Şu an 4.05 GHz'de 1.25V denedim 4 dk stres testinden sonra mavi ekran aldım. Şimdi de 4 GHz'de 1.25V deniyorum 3 dkdir çalışıyor test.
Auto bırakabilirsin CPB açman yeterli olur. Isınma çoksa soğutucu değiştirmelisin.

Stok kullanıyorum. Diyebilirsiniz o zaman neden OC yapıyorsun diye çünkü anakartım ve kasam çok iyi o sebeple yaratlanmak istiyorum bundan. Hiç olmayacak gibiyse yapmam ama biraz deneyesim var. Zarar gelir mi sisteme?
Çıldırmanızı gerektiren bir durum yok. 1.2v, 4.1 GHz için yetersiz geliyor. Isınmaması için soğutucu alın, 1.2v olarak kullanak için frekans düşün. Bu kadar basit.

Bu arada Dragon Center'den kontrol ediyorum değerleri uygun mudur?

Büyük ihtimal 2019 üretimli kullanıyorsun. O.C'ye pek uygun değil hele soğutucun yoksa stock kullan daha yüksek performans alırsın.

Yok arkadaş olacak gibi değil :D. 7 dakikanın ardından 95 dereceye çıktı 1, 25V da bile.
Durdurdum testi.
Hangi değerleri önerirsiniz şu an?

Geri
Yukarı