R5 3600 performansında APU işlemci önerisi

Peki ekran kartıma bütçem olmdaıgı için APU'ya yöneliyorum ama APU'da kalmayacağım RTX 2060 takacagım RTX 2060 dada performanslı çalışır mı VE anakartıma BIOS güncellemesi gerekirmi işlemciyi takınca

Bios güncellemeniz gerekir ve bu işlemci RTX 3060'ı bile besleyebilir :).
peki benim için önemli olan oyun ise valorant fortnite csgo da girerim arasıra bunun için bios güncelleme için bildigim kadarıyla usb hazırlıyıp anakarta takıp işlemci ve ram olmasa dahi 24 pin güç kablosunu takıp anakart üzerindeki bi tuşa basmamız gerekiyor

peki benim için önemli olan oyun ise valorant fortnite csgo da girerim arasıra bunun için bios güncelleme için bildigim kadarıyla usb hazırlıyıp anakarta takıp işlemci ve ram olmasa dahi 24 pin güç kablosunu takıp anakart üzerindeki bi tuşa basmamız gerekiyor
Bu şekilde Bios güncellemesi yapılabildiğini zannetmiyorum işlemci ve ram gereklidir.
Buarada bahsettiğiniz oyunları bu APU işlemciler ile rahatlıkla oynayabilirsiniz :)

Bu şekilde BIOS güncellemesi yapılabildiğini zannetmiyorum işlemci ve RAM gereklidir.

Bir adam söylüyordu da işlemci takmasanızda USB ve 24 pini takın diyordu anakartın arka portlarında bir tuş var ona basın ışık yanıp sönecek ışık tamamen sönünce güncellenmiş olur diyordu aklıma takıldı işlemci anakartda çalışmazsa uyumlu işlemciyi takıpta güncelleme yapmak gerekir

bir adam söylüyodu da işlemci takmasanızda usb ve 24 pini takın diyodu anakartın arka portlarında bi tuş var ona basın ışık yanıp sönecek ışık tamamen sönünce güncellenmiş olur diyodu aklıma takıldı
Açıkçası bu konuda bilgim yok araştırmak lazım :).

Bu şekilde Bios güncellemesi yapılabildiğini zannetmiyorum işlemci ve ram gereklidir.
peki MSI B450M-A PRO MAX anakarta bu Ryzen 5 5600g işlemciyi taktıgım gibi çalışırmı çalışmazsa ne yapmam gerekir başka işlemci olmadan bios güncellenmiyo diyosunuz teknik servise mi yollamam gerekiyor şuanki bilgisayarım bildiginiz çöp 3 gb ram var Radeon hd 3600 series ekran kartı var e7500 işlemci var p5kpl-am se anakart var valorant açmıyo yani artık bıktıgım için

peki MSI B450M-A PRO MAX anakarta bu Ryzen 5 5600g işlemciyi taktıgım gibi çalışırmı çalışmazsa ne yapmam gerekir başka işlemci olmadan bios güncellenmiyo diyosunuz teknik servise mi yollamam gerekiyor şuanki bilgisayarım bildiginiz çöp 3 gb ram var Radeon hd 3600 series ekran kartı var e7500 işlemci var p5kpl-am se anakart var valorant açmıyo yani artık bıktıgım için
Bios güncellemesi yapmadan kullanamazsınız. Teknik servis bios günceller mi emin değilim ama yapmazlarsa bir bilgisayarcıya da götürebilirsiniz.

Geri
Yukarı