R5 3600 RTX 2060 oyunda siyah ekran veriyor

downstrom

Centipat
Merhabalar. Çok ciddi bir problemim var ve bilgisayarcı dahil bilgisayardan anlayan arkadaşlarım ile beraber 3 gündür problemi çözemedik. Ben de son çare Technopat platformuna güvendiğim için çareyi burada aramakta buldum. 15 senelik CS oyuncusuyum ve daha güzel bir şekilde oynamak istediğim için 9 binlik 0 sistem topladım. Her şey tamam iken şöyle bir problem meydana geldi: Oyuna girince 10-15 dakika sonra monitör siyah oluyor ve ekran kartı fanları sesli ve şiddetli bir şekilde çalışmaya başlıyor. Görüntü gidiyor ama bu durumdayken kasa hala çalışmaya devam ediyor ve arkadan oyun sesleri 10 saniye kadar daha devam ediyor. Ben de mecbur reset atmak zorunda kalıyorum. Sistem özellikleri şöyle:

G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws v siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci mpk.
Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming kasa.
MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.
Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma)

144Hz MSI Optix MAG241C mönitör.

Ekrana HDMI kablosu ile bağlıyım ve ekran siyah olunca no signal yazısı geliyor.

Bu sistem ile CS:GO'da otomatik görüntü ayarları en yüksekte iken 300-600 FPS arası alıyorum çözünürlük 1920.
Ancak bu sabah denemem sonucunda 1280X çözünürlükte 25dk siyah ekran almadan oynamam sonucu görüntüyü tekrardan 1920X çekince 5 saniye sonra siyah ekran verip aynı olaylar oldu. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Sanırım ekran kartınız problemli, servise gönderin.
Yorumunuz için çok teşekkürler. Aydınlatmak için yazıyorum sorunu tespit ettik. Öncelikle başka bir psu ile denedik ekran kartımızı aynı hatayı aldık. Daha sonra kendi psu muz ile başka bir ekran kartını denedik o zaman da böyle bir hata almadık. Sorunun psu'dan kaynaklı olmadıgını tespit etmiş olduk. Anakart desteklememe ihtimali de göz önünde bulundurulduğundan ekran kartımızı başka bir anakarta yerleştirerek denememizi tekrar yaptık ve tekrar aynı hatayı aldık. Böylelikle anakart ihtimali de kalmadı. Tek problemin Ekran kartında olduğuna sonuç getirdik ve iadesini yapacağız.
Baska PC'de deneyebilirsen ekran kartını onda da hata verirse ekran kartı sorunludur.
Yorumunuz için çok teşekkürler. Aydınlatmak için yazıyorum sorunu tespit ettik. Öncelikle başka bir psu ile denedik ekran kartımızı aynı hatayı aldık. Daha sonra kendi psu muz ile başka bir ekran kartını denedik o zaman da böyle bir hata almadık. Sorunun psu'dan kaynaklı olmadıgını tespit etmiş olduk. Anakart desteklememe ihtimali de göz önünde bulundurulduğundan ekran kartımızı başka bir anakarta yerleştirerek denememizi tekrar yaptık ve tekrar aynı hatayı aldık. Böylelikle anakart ihtimali de kalmadı. Tek problemin Ekran kartında olduğuna sonuç getirdik ve iadesini yapacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı