R5 3600 RTX 2070S PC nasıl?

Mırnav

Hectopat
Herkese merhaba! Abiler ben PC toplayacağım. Babam 10.000 TL civarı bütçe verdi. Bende en ucuz ve güvendiğim yerlerden parça seçtim. Parçalar şu şekilde:

1-Anakart: ASUS TUF Gaming B450 ATX anakart

2-ışlemci: Ryzen 5 3600 6C/12T işlemci.

3- RAM bellek: Kingston HyperX Fury 16 GB(2x8) DDR4 3200MHz

5-Ekran kartı: Gigabyte 8 GB RTX2070 Super Windforce OC-8G

6-Monitör: AOC 24G2U 24" 1ms 144Hz Full HD IPS oyuncu monitörü veya ViewSonic XG2405 24" 1ms 144Hz Full HD IPS monitör.

7-Dark Guardian kasa (en ucuz 340 TL )

7- ışlemci soğutma: Artic Freezer 34E-sports Duo

8- SSD: Adata XPG SX6000 PRO ASX6000PNP-512GT-C 512 GB NVMe 1.2 SSD

Sizce kaç Watt PSU lazım? Önereceğiniz bir PSU?

1080P yazdğınız monitör. 2K almanızı tavsiye ederim. Windforce modellerde soğutma sıkıntısı olabilir.

Sistemin diğer parçaları güzel. En az 650W alın işinizi görür.

600 W- 650 W soğutucular bile yeterli. Yani bütçenize göre bunda esneyebilirsiniz. İleri ileri diyerek fazla W aldıranları anlamıyorum. İleride adam ona göre onu da değiştirir zaten. Bütçenize göre hareket edin. Sistem güzel ama ben monitörün 24" olmasına takıldım. Nacizane önerim 27" olarak bir monitör alman. @Mırnav

600W- 650W soğutucular bile yeterli. Yani bütçenize göre bunda esneyebilirsiniz. İleri ileri diyerek fazla W aldıranları anlamıyorum. İleri de adam ona göre onu da değiştirir zaten. Bütçenize göre hareket edin. Sistem güzel ama ben monitörün 24" olmasına takıldım. Nacizane önerim 27" olarak bir monitör alman. @Mırnav

Hocam ileriye dönük dememiniz amacı SLI vs yaparsa ya da herangi birçok güç tüketten GPU'ya geçerse tekrar tekrar PSU almasın amac budur.

Kasa hariç iyi eski kasam cpu soğutucuların çoğu olmuyor, çoğu sıvı soğutucular olmuyor, ve hava akışı az şu anki kasa 6-7 derece farkettirdi.

Kasa hariç iyi eski kasam cpu soğutucuların çoğu olmuyor, çoğu sıvı soğutucular olmuyor, ve hava akışı az şu anki kasa 6-7 derece farkettirdi.
Bütçeyi aşmamaya çalıştım. Fiyatına göre iyi bir kasa bence. CPU soğutucu konusunda haklısınız fakat 240'lık sıvı soğutma desteği var sorun olacağını sanmam. Benim kasam Phanteks P300 Eclipse. Bu kasa biraz daha geniş benim kasadan. Bende sıvı soğutucu takılı ön tarafta. Ben sorun yaşamıyorum. Bir süre 3700X'in stok fanı iş görür zaten değişmeye çok gerek yok ekstrem bir durum yoksa.

Geri
Yukarı