R5 3600 RTX 3050 sistem nasıl?

syuksel

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Merhaba arkadaşlar, sizce bu sistem nasıl? Bileşen kalitesine önem verdiğimden dolayı bilindik markaları tercih ettim. HDD konusunda boşa çıkacak Notebook'daki 1 TB hard diski kullanacağım. İsmini vermek istemediğim bir Facebook grubunda birkaç kişi bu sistemin yerine RTX 3060 hatta üstüne RTX 3070'li sistem toplanırdı dediler fakat bu sefer kalitesiz bilmediğim markalara ucuza kaçtığım zaman parçalar içime sinmiyor forumlarda önerilmiyor. Fakat arkadaşlara bunu anlatamadım. Atladıkları detaylar olduğunu düşünüyorum. Çoğu dedikleri hazır sistemler bileşen kalitesinden ödün veriyor. Özellikle güç kaynağı ve kasa konusunda, anakart konusunda ekran kartına abanmak için bu parçalardan kısıyorlar.

Toplamda monitör dahil sistemin maliyeti: 19.293₺

Hazır sistemli RTX3060'lı sistemlerde güç kaynağı ve kullandıkları kasa içime sinmedi (Power Boost kasa ve güç kaynağı kesinlikle önerilmiyor). Forumlarda kullandıkları bileşenleri incelediğimde önermediklerini ve kasada hava akışı problemi olduğunu okudum. Eğer şu anki sistemimde anakartımı mATX kullanırsam giriş çıkış birimleri etkileniyor, MOSFET soğutucu kalitesi, SATA sayısı azalıyor.

Örnek vermek gerekirse bulmuş olduğum bu sistemde RAM, güç kaynağı, SSD forumlarda hiçbir şekilde önerilmiyor. (RAM ve güç kaynağı değiştirilmiyor sadece SSD yükseltiliyor maliyet artıyor.)
https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-ctv-v9-intel-i3-12100f...

Bu sistemde RAM ve SSD aynı zamanda önerilmiyor. (SSD ve RAM yükseltildiğinde maliyet artıyor.)
https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-prometheus-intel-core...

Oluşturmuş olduğum sistem;

+ ASUS Prime B450-Plus AMD B450 4400 MHz (OC) DDR4 soket AM4 ATX anakart.
+ Corsair Vengeance RGB Pro cMW16GX4M2C3200C16 16 GB (2x8) GB DDR4 3200 MHz CL16 RAM.
+ AMD Ryzen 5 3600 işlemci ve stok fan.
+ MSI GeForce RTX 3050 Ventus 2X 8g OC 8 GB GDDR6 128bit DX12 Gaming.
+ Samsung SSD, 970 Plus EVO p. M.2, 250GB, NVMe.
+ MSI MAG Forge 100R temperli cam 2X a-RGB fan 1x120 mm 650W 80+ Bronze PSU ATX bilgisayar kasası.
+ ASUS VG248qg 24" 165 Hz 0.5ms (HDMI+display) FreeSync Full HD TN oyuncu monitörü.

Dipnot: Sistemde AMD ekran kartı tercih etmedim daha önce 5700XT ekran kartımda problemler yaşadığım için.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Geri
Yukarı